WhatsApp numara değiştirme hilesi

Aylık yaklaşık 2 milyar aktif kullanıcıya sahip olan WhatsApp’ta mesajlaşmak için devasa miktarda mesaj gönderiliyor. Uygulamanın sahibi Facebook ise uygulamanın popülerliğini koruyabilmek için sürekli yeni özellikler ve güncellemeler üzerinde çalışıyor. Bugünkü rehberde, WhatsApp numaranızı silmeden veya sohbet mesajlarını kaybetmeden numaranızı değiştirme adımlarını sizinle birlikte inceleyeceğiz.

Telefon numarasıyla WhatsApp hesabı oluşturun

Facebook yönetimi, her kullanıcının uygulamada yalnızca bir aktif numara olması koşuluyla, her kullanıcının WhatsApp uygulamasına kendi cep telefonu numarası üzerinden kaydolmasına izin verir, ancak bazı kişilerin WhatsApp uygulamasında çok sayıda numara ve hesabı etkinleştirmesi gerekir, bazılarının ise WhatsApp uygulamasında çok sayıda numara ve hesabı etkinleştirmesi oldukça olağandır. Bunlardan da örneğin kayıp durumunda telefon numarasını değiştirmek için olabilir. Ayrıca bazıları, işleri için farklı WhatsApp numarasına ihtiyaç duyar.

Ancak birçok kullanıcı, WhatsApp’taki hesaplarının telefon numarasını acilen değiştirme ihtiyacı duyması durumunda temel bir sorunla karşı karşıyadır ve belki de asıl sorun, hesaptaki tüm konuşmaların ve araçların kaybolmasından kaynaklanmaktadır ve bu da kullanıcıları çok fazla düşünmeye sevk etmektedir.

WhatsApp telefon numarasını değiştirme adımları

WhatsApp yönetimi, kısa bir süre önce birkaç yeni özellik getirdi ve en göze çarpan yeni WhatsApp güncellemelerinden biri, uygulamanın kullanıcılarının, kullanıcı olmadan hesaplarının cep telefonu numarasını değiştirmesini sağlamak şeklinde bir işleve sahip. Bu teknik özellik, iPhone ve Android cihazlar üzerinden WhatsApp uygulamasının kullanıcılarının kullanımına açıldı.

  1. Akıllı telefonunuzdaki WhatsApp uygulamasını açın.
  2. Kişisel hesap ayarlarınızı girin.
  3. Profil menüsünden Hesap Ayarına gidin.
  4. Önünüzde gösterilen seçeneklerden Numarayı Değiştir’i seçin ve İleri düğmesine basın.
  5. Açılan yeni sayfada değiştirmek istediğiniz eski telefon numaranızı ve yeni telefon numaranızı gireceksiniz.
  6. Son adım, Değiştir düğmesine basmaktır, dakikalar sonra, WhatsApp bu yeni numaranın sahipliğini bir kısa mesaj yoluyla doğrulayacaktır.

WhatsApp’ta telefon numarasını değiştirmeyle ilgili notlar

WhatsApp uygulamasının cep telefonu numarası değiştirme özelliğini kullanırken daha fazla güvenlik koruması sağlamak için çalıştığını unutmamalısınız, bu nedenle önce eski ve yeni telefon numarasını doğrulamanız gerekir, ikinci olarak WhatsApp yönetimi tüm kayıtlı kişilerinize bir uyarı mesajı gönderecektir.

Bu güvenlik adımları sayesinde, WhatsApp hesabının telefon numarasını değiştirme talebinin sahibinin, hesabın gerçek sahibi olduğu teyit edilir ve bu konudaki bir sonraki adım, tüm kayıtlı kişilerinize eski numarayı değiştirdiğinizi bildirmektir. WhatsApp numaranızı yeni bir numaraya ve güvenlik adımlarını tamamladıktan sonra hesabınızı yeni numara ile kullanabilirsiniz.