En iyi çevrimdışı oyunlar PC

Hemen hemen hepimizin evde veya ofiste zaten bir internet bağlantısı var. Veya en azından cep telefonundan. Ancak bazen bağlanamadığımız veya internet hızı harcamak istemediğimiz zamanlar oluyor ve işte o zaman bilgisayarımızda eğlenmek için İnternet bağlantısı olmayan oyunlar arıyoruz. Tatilde internetinizin olmadığı bir yerdeyseniz veya evdeki bağlantınız 4G modem ise ve oyun oynayarak gigabayt harcamak istemiyorsanız.

İnternet bağlantısı olmadan oynanabilecek her türlü oyun var ve biz hepsini derlemiyoruz, genellikle iyi vakit geçirme olasılığınız yüksek olan bazı önerilenleri derledik. Bağlantıya ihtiyaç duymadan yerel çok oyunculu modun keyfini çıkarmak istiyorsanız Age of Empires, FIFA veya The Sims gibi klasiklerden Overcooked 2 veya Moving Out gibi daha az bilinenlere kadar.

Age of Empires

Age of Empires

İnternete bağlanmak zorunda kalmadan oynayabileceğimiz harika klasiklerden bir diğeri de Age of Empires. Muhaberelerle ve rastgele haritalar aracılığıyla çalışan bilgisayar için gerçek zamanlı bir strateji oyunudur. Piyasaya sürüldüğü günden bugüne uzun bir yol kat etmesine rağmen, internet bağlantınız olmadığında oynayacak bir şey arıyorsanız, ilginç bir şey ve birçok seçenek arıyorsanız, hala bir oyun seçeneğidir.

Doksanlardan bugüne, daha fazla çağ ve medeniyetle birlikte her türlü çağ ve genişlemeyi yaşadık, ancak fikir her zaman aynı: büyümeli, gelişmeli, diğer bölgeleri fethetmeli, gücümüzü artırmalı, mevcut kaynakları yönetmeli, hayatta kalmalıyız. İster klasikleri arıyor olun, ister daha iyi grafiklere sahip geliştirilmiş bir sürüm istiyorsanız, Microsoft mağazasından veya Steam’den satın alabileceğimiz her türlü paket ve oyun var.

FIFA

fifa

Bugün online oynayabiliyor olsanız da, arkadaşlarınızla internete bağlı olmadan istediğiniz kadar FIFA oynamış olacaksınız. İşbirliği yaparak veya kendi başınıza pratik yaparak, turnuvalar kazanarak, oyuncularınızı geliştirerek oynayabilirsiniz. Her yıl en çok beklenen oyunlardan biridir ve genellikle her türlü oyun geliştirmesinin yanı sıra dünyanın dört bir yanından oyuncular, takımlar ve yarışmalar için güncellemeleri içerir.

Her yıl Eylül ayında çıkan en yeni sürümü satın alabilir veya daha az ödeyip oyunda oynanan sezonun tam olarak güncel olmamasını dert etmeyin isterseniz eski sürümlerden herhangi birini satın alabilirsiniz.

The Sims

The Sims

İnternete ihtiyaç duymayan ve son yıllarda çokça oynadığımız harika klasiklerden biridir. The Sims, karakterimizi yaratmamız ve onu zenginleştirmemiz gereken bir simülatördür. Evini, ailesini yaratıyorsunuz, iş buluyorsunuz, gelişiyorsunuz. Nasıl çalıştığını çok iyi biliyoruz ve kendinizi karakterleriniz için her türden farklı evler inşa etmeye adamak isteyip istemediğinizi veya sadece onları geliştirmelerini istiyorsanız eğlenceli olabilir. Arkadaş edinmeleri, uyumaları, yemeleri gerekip gerekmediğini bilmek için ihtiyaçlarını karşılamanız gerekecek. Buna ek olarak, hayatın her alanında vs. gelişebileceklerdir.

Şu anki oyun The Sims 4 ve internet bağlantısına ihtiyaç duymadan saatlerce oynamanıza izin veriyor ancak ülke hayatı, tatiller için temalı açılımlar ve hatta karakterlerinizin seyahat etmesine izin veren bir Star Wars genişlemesi bile var.

Worms

Worms

Tüm zamanların en büyük klasiklerinden bir diğeri, neredeyse yirmi yıl önce oynadığımız solucan oyunu Worms. Silahlıdırlar ve her şeyi yok edebilirler. Her zamanki sürümü satın alabilir veya indirebiliriz veya kendimize donatabileceğimiz her türlü mevcut silahla modern sürümleri indirebiliriz. Steam aracılığıyla, Worms Armageddon, Worms Revolution, vb. bibi başka başlıklar buluyoruz.

Birçoğunun yerel çok oyunculu seçenekleri veya bazı çevrimiçi çok oyunculu seçenekleri var, ancak sorunsuz bir şekilde tek başınıza oynayabilirsiniz ve düşmanı ortadan kaldırmak, topraklarını yok etmek veya en iyi zamanda kullanacağımız silahları biriktirmek zorunda kalacaksınız. Modası geçmeyen ve her yaşa uygun bir oyun.

Moving Out

Moving Out

Çevrimiçi oyun olmasına rağmen, evde kardeşleriniz veya arkadaşlarınızla oynamak istiyorsanız, yerel işbirliği moduna da izin verir. Moving Out, adından da anlaşılacağı gibi, kaldırma yapmak için bir simülatördür. Her aşama veya seviye bizi tüm mobilya ve kutuları mümkün olan en kısa sürede kaldırmamız gereken bir eve veya yere götürür. Ama onları alıp kamyona götürmek her zaman yeterli olmayacak, aksine pencerelerden, elimizdekileri fırlatmamıza neden olan tırmıklardan, atlamamız gereken yüzme havuzlarından, yollardan geçmemiz gerekecek.

Bir aile olarak eğlenmek için çok eğlenceli bir oyun ve yerel olarak dört oyuncuya kadar çok oyunculu işbirliği arıyorsanız, çocuklar için uygun.

Overcooked

Overcooked

Bu, mutfaklar için eşyaları değiştirdiğimiz bir oyun ama görev basit: Sipariş ettiğimiz tüm yemekleri süre dolmadan önce almalıyız. Ya da en azından deneyin. Ama yüzen, hareket eden, yıldırım düşen mutfaklarda yapmak zorunda kalacağız. Malzemeleri göndermeli, koordine etmeli, kesmeli ve yanmasını veya zamanının dolmasını engellemeliyiz.

Overcooked 2, çevrimiçi oynamanıza izin veren çok eğlenceli ve kaotik bir oyundur, aynı zamanda bu sevimli ve çılgın karakterlerin keyfini evden çıkarmak istiyorsanız, yerel olarak dört oyuncuya kadar işbirlikçi çok oyunculu oyunlara izin verir.

Puyo Puyo Tetris 2

Puyo Puyo Tetris

SEGA’nın klasik Tetris’i Steam’de PC için satın alınabilir ve arkadaşlarınızla veya ailenizle aynı bilgisayarda oynamanıza izin verir. İşlem basittir ve nelerden oluştuğunu çok iyi biliyoruz: Parçaları düşerken yok olacak şekilde yerleştirmeniz ve ekranın üst kısmı ile çarpışana kadar birikmelerini önlemeyi başarmalısınız. Bir kombo yapmak ve maksimum parça sayısını ortadan kaldırmak için döndürün, parçaları hareket ettirin ve renkleri eşleştirin.

Sadece Tetris değil, Puyo Puyo da var ve çeşitli oyun modları mevcut. İnternet bağlantısı olmadan yerel olarak oynayabilirsiniz, ancak oyunu zaten satın aldıysanız daha sonra çevrimiçi olarak da oynayabilirsiniz.

Drawful 2

Drawful 2

Çok oyunculu ve partiler veya aile toplantıları için ideal çünkü bir bilgisayarı 3 ila 8 farklı kişi arasında oynamak için kullanabilirsiniz. Biri çizmeli ve diğerleri onun ne çizdiğini tahmin etmelidir. Ayrıca Remote Play ile uyumlu olduğu için bilgisayardan oynasak bile içeriği televizyonda veya ekranda görebiliriz.

Ayrıca, çevrimiçi oynamak istiyorsanız arkadaşlarınızı davet etmek için bir oda oluşturmamıza da olanak tanır. Ancak bunun keyfini çıkarmak için mutlaka İnternet’e sahip olmanız gerekmez.

Wattam

Wattam

100’den fazla farklı karakterden oluşan sevimli karakterlere sahip bir oyun. Gözleri olan bir ağaçtan bir elmaya. Wattam’da yapmamız gereken yolumuza çıkan diğer karakterlerle etkileşime geçmek. Dünyayı keşfediyoruz veya beliren melodileri dinliyoruz.

Garip ve farklı ama renkli ve İnternet bağlantısı gerektirmeyen bir oyun ve her yaş için eğlenceli ve eğlenceli bir oyun arıyorsanız tavsiye edilir. Güçlü yanı, büyüleyici, nadir ve çeşitli karakterleridir.

Fruit Ninja

Fruit Ninja

Sadece birkaç dakika içinde ve İnternet olmadan keyfini çıkarabileceğiniz hızlı seçenekler arasında Fruit Ninja’yı buluyoruz. Normalde tabletlerde ve cep telefonlarında kullanmış olmanıza rağmen, küçük kısa aralıklarla PC için de oynama seçeneğidir. Oyunlar ancak birkaç dakika sürer ve operasyon basittir, her yaş için uygundur. Ekranda beliren meyveleri düşürmeden ve bombaları kesmeden kesmek için fareyi kullanmanız yeterli.

Birkaç farklı mod var ve Microsoft mağazasından ücretsiz olarak alabileceğimiz bağlantıyı kesmek için mükemmel bir oyun. Özel güçlere sahip farklı türde kılıçların kilidini açabiliriz veya pratik yapmak veya geliştirmek için farklı oyun modları vardır.