Instagram profilini kaç kişi ziyaret etmiş

Son 7 gün içinde Instagram profilinizi kaç kişinin ziyaret ettiğini bilmek hiç bu kadar kolay olmamıştı. Hızlı ve güvenli bir yöntem.

Instagram kullanıcısıysanız ve bu sosyal ağda içerik paylaşmayı seviyorsanız, kendinize şu soruyu sormuşsunuzdur: Profilimi kaç kişi ziyaret etti?

Topluluğun hesabımızla olan etkileşiminin büyük bir bölümünün beğeni, yorum ve hikayelerle etkileşim üzerinden bilinmesi mümkün olsa da istatistikte bir adım daha ileri gitmek isteyenler var.

Durumunuz buysa ve yalnızca içeriğinizle etkileşime giren değil, aynı zamanda profilinizi gören veya ziyaret eden kullanıcıların da daha net bir resmini elde etmek istiyorsanız, bunu nasıl kolayca yapabileceğinizi size anlatacağız. Böylece Instagram profilinizi kimin ziyaret ettiğini öğrenebilirsiniz.

Bilmeniz gereken ilk şey, Instagram’da iki tür profil olduğudur; herkesin sahip olduğu kişisel hesaplar ve ticari hesaplar, yani daha profesyonel bir yaklaşıma sahip olanlar.

Bu durumda ikinci seçeneğe odaklanmalıyız. Kişisel hesabınızı bir işletme hesabına değiştirdiğinizde, istatistiklerde, son yedi gün içinde profilinizi ziyaret eden kişi sayısı olan yeni bölümleri etkinleştirirsiniz.

Elbette, hesabınızı görüntüleyen kullanıcıların adlarıyla ayrıntılı bir geçmişe ne yazık ki ulaşamayacağınızı, yalnızca bir ziyaret sayacına erişebileceğinizi unutmayın. Hadi, en azından bu bilgiyi alabilirsin.

Tüm bu bilgileri bilerek, hesabınızı değiştirmek ve onu ticari bir profile dönüştürmek için nasıl yapabileceğinize dair şüpheleriniz varsa endişelenmeyin, işte tüm adımlar.

Kişisel bir Instagram hesabını işletme hesabına çevirerek istatistiklere erişim

Instagram’da kişisel bir hesaptan bir ticari hesaba geçiş prosedürü çok basit ve güvenlidir, bu nedenle herhangi bir bilgiyi kaybetme konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

Bu değişiklik için profilinize gitmeli ve “Ayarlar > Hesap > Profesyonel hesaba geç” seçeneğine girmelisiniz. Bu sayede ticari hesabınızı aktif hale getirmiş ve daha detaylı istatistiklere ulaşmış olursunuz.

instagram-profilini-kac-kisi-ziyaret-etmis

Platformun sizin için görüntülemeden önce tüm bilgileri toplaması birkaç gün alacağından, verilerin hemen görüntülenmeyeceğini unutmamak önemlidir.

Her durumda, bu seçenekleri etkinleştirdikten sonra, yan menüde içeriğinizin istatistikleri, profilinizin etkinliği ve hedef kitlenizle ilgili veriler gibi farklı bölümler bulacaksınız.

Göreceğiniz gibi, bu bilgiyi elde etmek ve Instagram’da profilinizi kaç kişinin gördüğüne dair şüphelerinizi gidermek çok kolay.