Netflix’teki en iyi kısa diziler

Dürüst olmak gerekirse dizilerin olayları gereksiz gevezeliklerle uzatması nedeniyle uzun bölümleri izlemeye vakit bulamadığımız zamanlar oluyor. Ne kadar az bölüm ve ne kadar kısa süreli olursa, diziyi daha çabuk bitirip başka bir Netflix dizisini izlemek veya diğer işleri yapmak için daha fazla zaman ayırmanın yanı sıra, söz konusu prodüksiyondan kesinlikle daha fazla keyif alacağımız konusunda bizimle hemfikir olacaksınız.

Size göstereceğimiz listeye baktıktan sonra çok fazla komedi dizisi seçmişiz gibi gelebilir ama gerçek şu ki, olay örgülerini gereksiz yere karıştırmamaya en çok teşvik eden türlerden biri. Şimdi evet, fast food ritminde dizi tatmaya hazır olun. Bu dizi listesiyle bütün bir sezonu birkaç saat içinde izleyebileceğinizi hayal edin. Komedi seviyor olsanız da harika bir örnek Brooklyn Nine-Nine veya yetişkin animasyonunu seviyorsanız, Archer örneğinde, aşağıdaki paragraflarda sizin için mükemmel bir kısa dizi önerimiz var.

The Good Place

The Good Place

Şüphesiz, bu durumda olduğu gibi, komedi ve kısa bölümlerin birleştirilmesi söz konusu olduğunda en başta vermek için harika bir dizi seçmemiz gerekseydi, o dizi The Good Place olurdu. Öldüğümüzde ne olduğunu, yani ruhumuzun nereye gittiğini bize gösteren orijinal bir dizi ile karşı karşıyayız ve burası, tüm yaşamları boyunca puan biriktirmiş insanların sonunun geldiği bir tür cennet olan The Good Place’den başka bir yer değil. Elbette her şey göründüğü gibi olmayabilir.

Atypical

atypical

Bu televizyon dizisi komedi türüne girse de, dünyaya imrenilecek bir bakış açısı bakan ve ayrıcalıklı bir zekaya sahip olmasına rağmen, otistik spektrumda olan genç bir çocuğun izini sürmek zorunda kalacağımız hafif bir dramadan bahsedebiliriz.

How I Met Your Mother

How I Met Your Mother

Yüzyılın başında yayınlanmaya başlayan ve yavaş yavaş hem kıskanılacak arkadaş grubu için hem de gizemin çözümünü arayan izleyicilerin kalbini fetheden bu harika televizyon dizisinin mizahi kalitesinden çok az kişi şüphe duyabilir.

Love, Death & Robots

Love, Death Robots

Kendimizi yetişkinlere yönelik, izleyiciyi uyandırmaya, dışarı çıkarmaya çalışan bir animasyon dizisiyle buluyoruz. Her şeyden önce teknolojik ve kendi doğamızla ilgili konuları kapsayan, birbirinden bağımsız küçük görsel-işitsel parçalarla keyif alabileceğiniz, kıyamet dünyalarında seyahat edebilme, cinayetler, meraklı bir hareket ya da yaşlı bir adamın hayatı ve çöplüğü keşif görümüzde olacak.

The End Of The F***ing World

the end of the f world

Bir genç olmak, belirli durumlarda, hayatta gerçek bir çile ifadesi kadar eğlencelidir ve bizi bağışlayın. Geçmişte, genellikle en iyi anlarını hatırladığımız doğrudur ve James ve Alyssa’nın deneyecekleri şey de budur, hiçbir ortak noktaları yokmuş gibi görünen ve yanlış anlaşılmalar, ölümler ve bazı olaylar yüzünden küçük kasabalarından kaçmak zorunda kalan iki genç insan.

Dead to Me

Dead to Me

Ölümle yaşamayı öğrenmek, sinema ve televizyon dizileri dünyasında, özellikle sorunu küçümsemek ve izleyicilerin bağlantıyı kesip başka konulara odaklanmasına yardımcı olmak için genellikle çok kara olan mizahı kullanmak, oldukça sık gerçekleşen bir şeydir. Kocasının ölümünün üstesinden gelme sürecinde olan, ancak beklenmedik bir arkadaşta, geleceğin seni ne beklediğini bilmeden, kötü bir dönemden geçmek için yaslanacağı bir omuz görecek olan Jen’in başına gelen bu olacaktır.

Paquita Salas

Paquita Salas

Netflix’teki iyi İspanyol dizilerinin örneklerden biri, üstelik absürt mizah sınırında, gülünç ve sürekli parodiler, hatta eserde kendilerini temsil eden kültürümüzden karakterlerle dolu. Paquita Salas’ın kim olduğunu bilmek istiyorsanız, onu tanımıyorsanız, muazzam küstahlığı gidermelisiniz ve çalışmalarının bugün nasıl hala gerekli olduğunu, en iyi Netflix komedilerinden birine bir şans vermelisiniz.

Brooklyn Nine-Nine

Brooklyn Nine-Nine

Felaket bir New York polis karakoluna, özellikle de Brooklyn’de bulunan ve üyeleri tam olarak protokoller ve standartlar konusunda en katı olmakla karakterize edilmeyenlerden birine eşlik etmek zorunda kalacağımız bu Amerikan komedisini önermekten asla bıkmıyoruz. Tabii ki, birinci sınıf dedektiflerin, küçük suçluları ve aynı zamanda tehlikeli uyuşturucu kaçakçılarını ve gangsterleri hapse atacak eğlenceli ajanlar görünümü altında saklanmadıklarını düşünmeyin.

The Kominsky Method

The Kominsky Method

Komedi deyince aklınıza uluslararası sahnenin en deneyimli oyuncuları gelmiyor olabilir, ancak Michael Douglas ve Alan Arkin aynı ekranda görünürse, inanın bana yüksek sesle gülmemek için sert bir öfkeye ihtiyacınız olacak. Düşüşte olan bir aktör olmak, şimdi yeni nesiller için iyi performanslar yapmaya çalışmak ve yaşlılığın gelişiyle yüzleşmek, inanılmaz bir mizah anlayışı olmadan üstesinden gelinemez.

Masters of The Universe: Revelation

Masters of The Universe Revelation

Animasyonla ilgilenmiyorsanız, 80’li ve 90’lı yıllarda büyümediyseniz ve dünyanın en ünlü oyuncaklarından bir cüce gibi eğlenmediyseniz, elbette bu yapımla özel bir ilginiz yok. Eternia dünyası, Bu dizinin ortaya çıktığı ve sihirli güçlere sahip bir prens olan He-Man’in, kötü İskelet tarafından yönetilen kötü birliklerin Greyskull kalesini ve tüm kaleyi kontrol etmesini istemiyorsa emrini dayatması gereken yer.

Sexy Beasts

Sexy Beasts

Kör randevular, çok sayıda televizyon dizisinde ve az ya da çok sıradan nitelikte programlarda oldu, ancak bu diziye benzer bir şey gördüğünüzü sanmıyorum. Bu Netflix şovu, farklı bekarlara, fare, heykel veya babun arasında seçim yapması gereken bir iblis gibi eğlenceli kostümler aracılığıyla birbirlerini tanımalarını önerecek. Türkiye’de zararlı görüldüğü gerekçesiyle yayından kaldırılan “Maske Kimsin Sen” şovuna çok benziyor.

Grace and Frankie

Grace and Frankie

Yaşlılıkta ayağa kalkmak kolay değil, ne kadar kendine bakmaya çalışsan da, iki kez kocanın ve en iyi arkadaşının taraf değiştirdiğini ve dahası evlenmeye karar verdiğini fark etsen de. Bu tuhaf çıkış noktasından, biri her zaman düzenli ve ciddi, diğeri aynanın diğer tarafında olan Grace ve Frankie, yeni hayatlarına ve boşanmaların ve evliliklerin bundan sonra hayatlarında yaratacağı tüm sonuçlara alışmak zorundadırlar.

My Hero Academia

My Hero Academia

Kısa ömürlü diziler söz konusu olduğunda, animeler, genel olarak animasyonun Netflix’te eğlenmek için en iyi seçenek olduğuna inanıyoruz. Bu sefer süper kahramanlar ve olağanüstü güçlere sahip insanlar alanından çok uzağa gitmiyoruz, nüfusun çoğunluğunun farklı yeteneklere sahip olduğu bir dünyayı ziyaret ederek onlara kahraman ya da kötü adam yeri veriyoruz. Bununla birlikte, Izuku Midoriya’nın herhangi bir hediyesi yoktur, ancak sonunda onları idolü All Might’tan alacak, ne eksik ne fazla.

Godzilla: Singular Point

Godzilla Singular Point

Godzilla’nın varlığına yakın olanlara yaşattığı macera ve korkunun live-action kurgu dünyasına özgü bir şey olduğunu düşündüyseniz, bu Netflix animasyon dizisinin fikrinizi değiştireceğini düşünüyorum. Bu durumda, bir üniversite öğrencisi ile bir mühendisi bir şarkı aracılığıyla birleştiren ve onları her ikisinin de bildiği dünyayı yok edebilecek gizemli ve güçlü bir güce karşı mücadelenin liderleri yapacak bir hikayenin tadını çıkaracağız.

After Life

After Life

Anglo-Sakson mizah kültürünün ikonlarından biri olan Ricky Gervais’in sıra dışı figürü, sevilen birinin ölümü gibi üzücü bir olaya dayanan metafizik kurguda bize parlak bir alıştırma sunuyor. Üstelik, mizahı ve sempatisiyle öne çıkmayan hikayenin kahramanı, Netflix’te bulunan bir duygu yolculuğunda, duygusal bir ikilik denizinde bize incileri bırakacak.

Crashing

Crashing

Uluslararası film ve televizyon sahnesinde başarılı olmak zordur ve bunun en güzel örneği Fleabag’in başarılı yaratıcısı Phoebe Waller-Bridge’de bulunabilir. Yeni boşanmış kadını, tamamen mantık dışı kadar çeşitli insanlarla, eski, terk edilmiş bir hastanede yaşamaya başlar.

I Am Not Okay With This

I Am Not Okay With This

Tartışmalı iptalinin ardından bu Amerikan gençlik dizisi, tek sezonunda, bir gencin, özel güçlere sahip olmanın yönetimi ve zihninin ve vücudunun geçişle yaşadığı devrim ile bugünün sıradan bir komplosunda nasıl başa çıkması gerektiğini gösteriyor. Dizi, aynı adı taşıyan grafik romana dayanıyor ve düşük izleyici verisi nedeniyle değil, lanet olası pandemi nedeniyle iptal edildi.

Midnight Diner: Tokyo Stories

Midnight Diner Tokyo Stories

Asya filmi ve televizyonu, en tuhaf kurguya özgü senaryolarla, kaçık ve çılgın olma eğilimindedir. Birkaç kez, bizi Tokyo kentindeki küçük bir restorana götürecek kadar yavaş ve doğrudan kalbe giden işleri keşfedebiliriz, burada baş kahraman şefle ve onun yerini dolduran meraklı karakterlerin sayısıyla tanışabiliriz. Yemek yapma tutkusu, müşterileri ve işletme sahiplerini gastronominin ötesinde bir yolculuğa çıkaracak.

Bloodride

Bloodride

Korkunun size küçük dozlarda ulaşamayacağını düşündüyseniz, bir an için düşünün, çünkü sizin için bölümleri aynı evrende yer alan, ancak farklı olaylara sahip bir Netflix antolojisi televizyon dizimiz var, içinde gizemli bir otobüsün olacağı, hayallerinizi kabusa çevirecek hikayelerle bizleri bilinmeyen ve ürkütücü topraklara taşımaktan sorumlu. Şehirden kırsala geçiş, psikiyatri hastanesinden bir gencin serbest bırakılması ya da bazı tuhaf yazı dersleri, korku severleri kırmızı platformda fetheden bir dizinin başlangıç ​​noktalarından bazıları olacak.

Bonding

bonding

Seksi bir kenara bıraktığımızı düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Bu vesileyle size, eşcinsel arkadaşının eşlik edeceği, o dünyaya biraz tuhaf bir ikili oluşturan üniversiteli bir kızın ellerinde kadın egemenliğinin en ateşli, sapık ve komik yanını gösterecek bir dizi sunuyoruz.

Love & Anarchy

Love Anarchy

Aşk ve geleneksel olmayan ilişkilerin birleşimi, genellikle güncel televizyon dizilerinde, bu durumda Netflix’te sunulan romantik hikayelerin günlük ekmeğidir. Bu dizinin öncülü, bir danışman ve genç bir bilgisayar bilimcisi arasındaki, biraz tehlikeye atılmış bir durumda, kendiniz görmeniz gereken, bir dizi mücadelenin her bölümün kahramanları olacağı bir dizi mücadeleye dayanmaktadır.