Samsung silinen fotoğrafları geri getirme

Samsung cep telefonunuzdan silinen görüntüleri ve videoları kurtarmak düşündüğünüzden daha kolay. Nasıl yapılacağını adım adım anlatıyoruz.

Bir Android cep telefonunda yanlışlıkla silinen fotoğrafları veya videoları kurtarmak zorunda kalma gerçeği, özellikle kurtarılacak içerik bir süre önce silinmişse çok sıkıcı bir süreç haline gelebilir. Bu nedenle Samsung gibi üreticiler, telefonlarında silinen görüntüleri ve videoları kolayca kurtarmamıza olanak tanıyan araçlar uygulamaya karar verdiler.

Bir Samsung cep telefonunuz varsa ve bilerek veya yanlışlıkla sildiğiniz bir görüntüyü veya videoyu kurtarmanız gerekiyorsa, bugün bunu kolayca yapabilmek için izlemeniz gereken adımları açıklayacağız.

Samsung silinen fotoğrafları ve videoları kurtarma

Bir Samsung cep telefonundan silinen içeriği kurtarmak için galeriden silinen resimlerin ve videoların gittiği geri dönüşüm kutusu aracını kullanmanız gerekecek.

Bu çöp kutusu, Android 9 Pie’ye eşit veya daha büyük bir Android sürümüne sahip tüm Samsung Galaxy cep telefonlarında bulunur.

Bu gereksinimin karşılanması durumunda, görüntüleri veya videoları kurtarmak için izlenecek adımlar şunlardır:

  1. Cep telefonunuzun galeri uygulamasını açın.
  2. Üç nokta ile temsil edilen sağdaki menü simgesine dokunun. Bazı eski telefonlarda bu menü ekranın sağ alt köşesinde bulunabilir.
    samsung geri donusum kutusu-3
  3. “Geri Dönüşüm Kutusu” bölümüne gidin.
    samsung geri donusum kutusu-2
  4. Silinen tüm resimleri ve videoları göreceksiniz. Kurtarmak istediğiniz görüntü veya videoya dokunun veya birden fazla görüntü ve video seçmek için uzun basın.
  5. Bitirmek için “Geri Yükle” düğmesine dokunun ve işlemin bitmesini bekleyin.

Bitirdiğinizde, kurtardığınız resimler ve videolar tekrar galeride mevcut olacak. Bu arada geri dönüşüm kutusunun galeri ayarlarında açık olduğundan emin olmanız gerekiyor. Bunun için üç noktalı menüye dokunup Ayarlar’a girebilirsiniz.

samsung geri donusum kutusu 1

Samsung mobil geri dönüşüm kutusunun içeriği yalnızca 30 gün boyunca sakladığını ve bu sınır aşıldığında çöp kutusuna gönderilen tüm resimleri ve videoları kalıcı olarak sildiğini akılda tutmakta fayda var. Bu durumda fotoğrafları veya videoları kurtarmak daha zor olacak ve daha gelişmiş araçlara başvurmanız gerekecek. Bu tür içerikleri kaybetmekten kaçınmanın iyi bir yolu, düzenli aralıklarla tam yedekleme yapmaktır.