Crysis 4 ne zaman çıkacak?

Crytek, kısa bir süre önce PC oyuncuları tarafından en sevilen serilerden biri olan Crysis’in dördüncü bölümünü duyuruyor. Crysis dördüncü bölümüyle geri dönecek. Daha çok bir teaser fragmanına benzeyen kısa bir fragmanla Crytek, franchise’ın dördüncü taksitini duyuruyor.

Video bize oyun hakkında çok fazla ayrıntı vermiyor ve Crysis 4 için olası bir çıkış tarihi de vermiyor, bu yüzden oyunun çıkışının hala biraz uzağında olduğunu düşünüyoruz. Ancak Crytek blogundan, oyunun geliştirilmesinin henüz erken aşamalarında olduğu, bu yüzden bir süre daha sakin bir şekilde beklememiz gerektiği yorumunu yaptılar.

Crysis 3, destanın son bölümü olarak Şubat 2013’te PC ve konsollara çıktı. Yakın zamanda, Crysis 1, 2 ve 3’ün yeniden düzenlenmiş sürümleri, bazı grafik iyileştirmeleri ile PC ve video oyun konsolları için piyasaya sürüldü. Remaster almayan tek oyun Warhead.

Oyun, yıllar içinde uygulanan tüm iyileştirmelerden yararlanacak olan kendi grafik motoru CryENGINE’ı kullanacak.

Öte yandan Crytek’ten oyunun çıkış adının Crysis 4 olmayabileceği, yani sonunda başka bir ismin olabileceğini açıklamak istediler. Ayrıca Crysis 3’teki olayların doğrudan devamı olduğu da ileri sürülmektedir.

Crytek stüdyosu tarafından yayınlanan son video oyunu, PVE ve PVP öğelerini karıştıran, silahlar, yaratıklar ve oyuncular arasındaki kanlı çatışmalarla dolu bir nişancı türü oyun olan Hunt: Showdown’dı.