AK Parti Erzurum’da ithal aday mı gösterdi?

- Yorumlar

AK PArti Erzurum Adayı olması, Başbakan tarafından Ankara’dan karar edilen Mehmet Sekmen’in adaylığı hakkında AK Parti Erzurum teşkilatında kulisler ve tartışmalar sürüyor.

Erzurum’daki AK Partililerin çoğu sırf Erzurumlu olduğu için birinin aday gösterilmesi karşı. Mehmet Sekmen’i İstanbul’dan ithal olarak gören Erzurumlu bazı AK Partililer tepkilerini yüksek sesle de dile getiriyor. Özellikle kulislerde dönen son olay ise Sekmen’in AK Parti çalışmaları hakkında ilçe belediye başkanlarını ve teşkilat görevlilerini telefon ile arayıp bilgi istemesi oldu. Kulislerde bu konu dile getirilip Sekmen için ithal aday benzetmesi yapılırken MHP’de bu durumu fırsata çevirmek istiyor.

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Sekmen’e yönelik ‘ithal aday’ iddialarına sert tepki gösteren Erzurum İl Başkanı Kılıç ise Sekmen’in ithal olmadığını iddia etti. Açıklama yapan Kılıç “Elbette telefon açarak çalışmalar hakkında bilgi istemesi doğaldır. Belediyecilik anlamında tecrübesi bulunan Sayın Sekmen, Erzurum’a gelmeden önce bilgi sahibi olmak adına arayabilir. Çünkü Erzurum’a geldiğinde sahada birlikte görev yapacağız. Telefon açarak bilgi alış-verişinde bulunması, belediyelerin çalışmalarını, devam eden projeleri takip etmesi de bu konudaki tecrübesini gösterebilir”dedi.

Olay üzerine bir açıklama da Mehmet Sekmen’den geldi. İthal aday olmadığını iddia eden Sekmen şunları Erzurum yerel Pusula gazetesinin “İsminiz ilk açıklandığında her ne kadar Erzurumlu olsanız da ‘İthal aday’ yakıştırması yapıldı. Sizin bu tepkiye yorumunuz ne olacak? Siz ithal aday mısınız?” sorusuna şu yanıtı verdi:
Erzurum’da doğmuş ve memleketine sevdalı bir adam olarak tüm açık yüreklilikle söylüyorum ki; Erzurum’u en çok seven en çok Erzurumlu olan bu güzel şehre layıkıyla hizmet edendir. Benim köyüm belli evim belli. Köyümü de evimi de her fırsatta ziyaret ederim. Bu tür cümleleri dikkate dahi almıyorum. Başbakanımızın takdirine saygılıyım, ve bu hususta da Erzurum’a hizmet etmekten onur duyacağım. Birlikte çok güzel işler yapacağız bunu herkes görecek.

x