Salatalarda farklılık arayanlara yoğurtlu salatalar

- Yorumlar

Salatalar, yemeklerin yanında çok iyi bir alternatif yiyecektir. Türk mutfağında, hem kış hem de yaz aylarında farklı sebzeler ile hazırlanan salata çeşitlerini görmemiz mümkündür. Bu salatalara biraz daha farklılık katmak isteyenler için en güzel salata çeşitlerinden biri de yoğurtlu salatalardır.

Besleyici süt ürünü yoğurttan faydalanarak salataları çok daha faydalı hale getirmeyi seçen ev sahipleri misafirlerine farklı bir tat vermenin de haklı gururunu yaşayacaktır. Mevsimine uygun sebzelerle yapılacak olan salataya yoğurt ilavesi ile damaklarda iz bırakacak farklı bir lezzet yakalanabilir. Yoğurtlu salatalar, özellikle kilo almamak için diyet yapanlar için de alternatif bir ana yemek haline bile dönüştürülebilir. Çünkü besleyici özelliği ile kalorisi zengin olan bir yiyecek elde etmiş olursunuz.

Yoğurtlu Diyet Salatası Tarifi

Malzemeler:

  • 1 adet amerikan göbek salata
  • 100 gr. diyet beyaz peynir
  • 2 adet salatalık
  • 100 gr. diyet yoğurt
  • 1 tatlı kaşığı tuz
  • 2 diş sarımsak

Yapılışı:

Amerikan göbeği ve salatalığı ince parçalar halinde doğradıktan sonra tabağa yerleştirin. Üzerlerine beyaz peynir rendeleyin. Sarımsakları ezdikten sonra yoğurtla karıştırın. Tuzu ekleyin. Bu karışımı salatanın üzerine döktükten sonra servis yapın.

Salataların diyet yapanlar için en iyi yemek seçeneği olduğu bilinmektedir. Ancak salata ile birlikte günlük ihtiyacınız olan kalori miktarını da yakalamanız gerekmektedir. Özellikle diyet yapanlar için yoğurt takviyesi ile yapılacak olan bir salata çok iyi bir alternatif olacaktır. Yoğurtta bulunan kalori miktarı ile bu denge çok iyi korunmaktadır.  Salata ile yemeklerinizin de doyurucu olmasını sağlayarak daha az yenmesi ve kilo alma riskini de ortadan kaldırmış olursunuz.

x
Haberin tamamı için sayfalar arasında ilerleyin
1 / 3