Altınok Öz: Kartal sahilinin doldurulması bir cinayettir

- Yorumlar

Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz ilçenin sorunlarıyla ilgili açıklamalar yaptı.

ZAHA HADİD PROJESİ ÖLMÜŞTÜR

Altınok Öz, Zaha Hadid Projesi’nin Kartal’a uygulanmayacağını söyledi. Başkan Öz, “Altınok Öz gelene kadar Kartal’da rüzgarı bilen yoktu. Kafalarında yalan yanlış bilgilerle Kartal’ı kimse yönlendirmeye kalkmasın. Kimse toplum mühendisliği yapmasın. Kartal’ın rüzgarı, Kayışdağı ile Aydos dağı arasındaki çukurdan gelir. Dragos’un doğu yamacında Çipa ve Heybeli; doğu yamacındaki Çipa’yı sıyırır, denizden gelerek Sabiha Gökçen’e gider. Biz, Tekel binasının olduğu yerde Şehir Üniversitesi’nin yüksek yapılaşmasına karşı çıktık. Rüzgarı orada bozacaktı. İstanbul’un tek su sporları merkezi olan Dragos’un doğu yamacında su sporları yapılamayacaktı. İmar’a göre yüksek binaların arasında belli bir ara olmak zorundadır. Zaha Hadid Projesi ölmüştür. Zaha Hadid Projesi’nin uygulanması mümkün değildir. Deprem Dönüşüm projesiyle 11 bin 515 kişiyi kurtardık” dedi.

KÖPEK SORUNU İBB’YE AİTTİR

Köpek sorununa da değinen Başkan Altınok Öz, “Sokak hayvanlarıyla ilgili çok eleştirildim. Bir an şöyle düşündüm. ‘Sokak hayvanları sorununu bir şekilde hallettik. Pendik, sokak hayvanlarına pasaport mu verecek? Kamyonetlerle getirilen köpekler yine getirilecek ve sorun yine baş gösterecek.’ Basının ve halkın gözden kaçırdığı bir olay var. Sokak hayvanları, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin sorunu ve sorumluluğudur. Hem yasal olarak sorumluluğu, hem de sorunudur. Büyükşehir’e bir şey söylenmedi. Herkes ‘İlçe Başkanı sokak hayvanlarına neden çözüm bulmuyor?’ dedi. Sokak hayvanlarını katletmiyorum, öldürmüyorum diye yargılandım” diye konuştu.

SAHİLİN DOLDURULMASI BİR CİNAYETTİR

Kartal’ın artık sahili kullandığını, sahili yaşayan bir ilçe olduğunu da belirten Başkan Altınok Öz, “Sahilin doldurulması bir cinayettir. Kartal’a yapılacak olan en büyük kötülüktür. Kartal’ın 10 kilometre sahil şeridi vardır. Sahile kıyısı olan bir kentte isen sahil kenti olmak zorundasın. Bugüne kadar sahile uzaktan bakıyorduk. Şimdi ise sahili olan bir kentsin. Yelken kulübüyle, Ada tesisiyle sahili yaşayan bir kent olmaya başladık. Denizden yararlanmamız lazım” diye konuştu.

x