Ahmet Cin, Kenan Şahin’in çiftliğini satışa çıkarttı

AK Partili Pendik Belediyesi, 10 ay önce önceki başkan Kenan Şahin’in kurduğu bin adet küçükbaş hayvan kapasiteli çiftliği satışa çıkarttı. 31 Mart yerel seçimlerinde yeniden aday gösterilmeyen Şahin’in yerine AK Partili Ahmet Cin belediye başkanı olmuştu. Cin’in ilk icraatları Şahin tarafından kütüphane olarak yapılan bir binayı kafeterya ya da kütüphane olması için oylamaya sunması olmuş, ancak halk kütüphaneyi seçmişti. Cin’in başkanlığını yaptığı belediye bu kez de eski başkan Şahin’in kurduğu hayvan çiftliğini satışa çıkarttı.

10 ay önce büyük umutlarla Kurtdoğmuş Mahallesi’nde kurulan 1000 adet küçükbaş hayvan kapasiteli iki adet kuzu ağılı olan hayvan yetiştiriciliği çiftliğini eski Pendik Belediye Başkanı AK Partili Kenan Şahin, “Toplumda hafif engelliler, yaşlı işsizler, eski mahkumlar, genç yaşta emekli olanlar iş bulma anlamında dezavantajlı bir kesimi oluşturuyor. Biz de Pendik’in yanındaki köyleri avantaja çevirip, eğitim amaçlı bir koyun çiftliği kurduk. Burada amacımız iyi damızlık üreterek akademik başarı elde etmekten ziyade dezavantajlı işsizlerin ve köylülerimizin bundan para kazanabileceği bir işletme modeli geliştirmek” diyerek açmıştı.

hayvan-ciftligi-pendik.jpg

“4 MİLYON 144 BİN LİRA MUHAMMEN BEDELLE SATIŞA SUNULACAK”

Oda TV’nin haberine göre, basın duyurusunda şu ifadeler yer aldı:

“Pendik Belediyesi, Kurtdoğmuş Mahallesi sınırları içinde yatırım değeri yüksek iki adet tarımsal arsayı ihale yoluyla satışa çıkardı. Biri 10 bin 360 metrekare, diğeri ise 19 bin 280 metrekare büyüklüğündeki iki arsa hayvancılık ve organik tarım yapmaya elverişli nitelik taşıyor.

Tarımsal alan içinde kalan Kurtdoğmuş 0 Ada 633 Parsel ve Kurtdoğmuş 0 Ada 651 Parsel, Pendik Belediyesi tarafından ihale usulüyle satılacak. 651 sayılı parsel üzerinde geçen yıl Pendik Belediyesi tarafından inşa edilen bir adet idari bina ve toplam 1000 adet küçükbaş hayvan kapasiteli iki adet kuzu ağılı da yer alıyor.

1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı bulunmayan arsalar, 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planına göre de orta mesafeli koruma kuşağında Tarımsal Niteliği korunacak alanda yer alıyor. Birbirine bitişik iki parselde de 0,05 oranında yapılaşma izni bulunuyor.

10 bin 360 metrekare büyüklüğündeki 0 Ada 633 Parsel 4 milyon 144 bin lira muhammen bedelle satışa sunulacak. 19 bin 280 metrekare büyüklüğündeki 0 Ada 651 parsel ise 10 milyon 360 bin muhammen bedelle ihaleye girecek. İhale 04.09.2019 Çarşamba günü saat 10.30’da Pendik Belediyesi Merkez binasında yapılacak.”