Halk Ekmek’in yaşlılara özel ekmeği ‘Altın Bahar’ın fiyatı belli oldu

- Yorumlar

İstanbul Büyükşehir Belediye’sine (İBB) bağlı Halk Ekmek’in (İHE) yaşlılar için ürettiği yeni ürünü ‘Altın Bahar’, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından Ataşehir Kayışdağı’ndaki Darülaceze’de tanıttı. Yaşlılara seslenen İmamoğlu, “Protein, kalsiyum elde etmek istiyorsanız bu ekmeğimizden mutlaka tatmanızı öneriyoruz” dedi.

İmamoğlu, “İBB’nin sağlıklı ve ucuz gıda erişimi konusunda eğitimi devam edecek. Özellikle hem Halk Ekmek olsun hem de İSTYÖN üzerinden balık, sebze, meyve toptan halimizi kontrol eden kurumumuz başta olmak üzere, Tarım Daire Başkanlığımız, köylerimiz kırsalımız buradaki muhtarlıklarımızla da iş birliği yaparak hem şehrinde üreten hem şehrin dışından gelen üretilmiş ürünleri en sağlıklı şekilde topluma ulaştıran bir zincirin halkalarını var etmek istiyoruz. Üretim yerine kadar gidip bir denetim mekanizmasının içinde olmak istiyoruz. Bilimden sonuna kadar faydalanacağız. Üniversitelerle iş birliği içerisinde olacağız.” diye konuştu.

Altın Bahar ekmeği kaç para?

altin-bahar-ekmegi-kac-para.jpg

Etkinlikte konuşan İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim görevlisi Prof. Dr. Bülent Saka, yaşlılar için ‘Altın Bahar’ ekmeği fikrinin, fakülte Dekanı Prof. Dr. Bahaüddin Çolakoğlu ile birlikte İHE Fabrikası’na yaptıkları ziyarette ortaya çıktığını belirtti. Prof. Saka, “Bir Halk Ekmek ürünü olan ‘Altın Çörek’ten yola çıktık. Amacımız ekmek yedirmek değil. Yeteri miktarda yedirip, gerekli vitaminleri almalarını sağlamak. Yaşlı bir vatandaşın bu ekmekten günde iki adet yemesi, kendisine gerekli kaliteli proteini, kalsiyumu, lifleri, B12 vitaminini ve beyin sağlığı için zerdeçalı sağlayacaktır” dedi.

‘Altın Bahar’ ekmeklerinin 1,5 TL fiyat üzerinden satışa sunulacağı açıklandı.

x