En iyi robot oyunları

PC’deki en iyi robot oyunları nelerdir? Ağzına kadar roketler ve lazerlerle dolu aşırı güçlü bir robota bağlanmak, oldukça eski bir güç fantezisidir. Robot oyunları, çeşitli türler açısından zengin sağlam bir geçmişe sahiptir ve her türden mekanik hayranı için harika bir deneyim olmasını sağlar. Mekanik parçaların mikro yönetimi ve zahmetli robot dövüşleri sizin için bir tutku mu? İster zorlu simülasyonu ve stratejiyi, ister mekanik anime’nin patlayıcı heyecanını seviyor olun, büyük robotlarla ilgili oyunlar her zaman PC’de bir yere sahip olmuştur.

Çok fazla robot oyunu var, ancak korkmayın, çünkü PC’de oynanabilecek en iyi 10 robot oyununu bu listede derledik ve mümkün olduğunca çok farklı türü temsil etmek için özel bir özen gösterdik. Robot oyunlarının geniş dünyasına dalmak istiyorsanız, burası başlamak için harika bir yerdir. Mekanik oyunlar türlere yayılırken, mekanik zırhların savaşa önderlik etmesi asla değişmemiştir.

Battletech

(Fotoğraf yukarıda) 2017’de piyasaya sürülen BattleTech, siyasi kargaşanın ortasında uzak bir galakside geçen sıra tabanlı bir taktik savaş oyunudur. Soylu sınıf, gücü birbirlerinden almak amacıyla savaşmak için MechWarriors olarak bilinen mekanik pilotluk yapan paralı askerlerden oluşan şirketlerle çalışır. Bu şirketlerden birinin lideri olarak, bir dizi yoğun taktik savaşta bir mangayı komuta etmek size düşüyor.

Bu patlayıcı robot oyunu, farklı şasi modellerinden zırh ve silahlara kadar çok sayıda özelleştirme seçeneği sunar. Çok yönlü bir mızrak, her türlü savaş ve arazi için uygun mekanizmalara sahip olacaktır. Geliştirici Harebrained Schemes, makinalarınız üzerinde size bu düzeyde bir kontrol sağlayarak, komutanların mızrakları üzerinde güçlü bir kişiselleştirme ve sahiplenme duygusu yaşamalarını sağlar.

Titanfall 2

Titanfall 2

Respawn Entertainment’ın eski Call of Duty ekibi tarafından geliştirilen Titanfall oyunları, hızlı, arcady nişancı aksiyonunu robot oyun savaşıyla birleştiriyor. Son yılların belki de en büyük sürprizlerinden biri olan Titanfall 2’nin muhteşem tek oyunculu misyonu, bir askerin ve The Iron Giant ve Singularity’nin eşit parçaları olan mekanizmasının uzak gelecekteki hikayesini anlatıyor. Patlayıcı set parçaları, heyecan verici platform bölümleri ve dokunaklı bir final, tüm zamanların en iyi mekanik temalı hikayelerinden birinde bir araya geliyor.

Pürüzsüz kontroller ve tatmin edici silah oyunu, çok oyunculu moda da mükemmel bir şekilde tercüme edilir. Titanfall 3 söylentileri çıktı, ancak Respawn’ın Titanfall evreninde bir battle royale oyunu olan Apex Legends üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Yine de Titanfall 2, piyasadaki en iyi mekanik deneyimlerden biridir, bu yüzden şikayet edemeyiz.

Mechwarrior 5: Mercenaries

Mechwarrior 5

Robot oyun serisinin son bölümü olan Mechwarrior, bir başka parçalama turu için mekanik kıyafete geri dönmeniz anlamına geliyor. MechWarrior 5, paralı mekanik ordunuzla tüm şehirleri seviyelendirmenize izin veren birçok savaşa sahiptir. Bu en yeni robot oyunu, daha yavaş bir hız için biraz daha taktikseldir ve ana hikaye boyunca stratejik olarak kuvvetlerinizi oluşturmaya odaklanıyor.

Mechwarrior Online

Mechwarrior Online

MechWarrior 4’ün 2002’de piyasaya sürülmesi ile 2019’un MechWarrior 5’i arasındaki on yedi yıllık boşlukta, mech hayranları, büyük makinelerde savaşmanın taktiksel zorluğunu PvP dünyasına taşıyan ücretsiz bir oyun olan MechWarrior Online’a akın etti.

Bu, yaklaşması kolay bir oyun değildir ve oynaması ücretsiz olmak, üstesinden gelinmesi gereken kendi beklentileriyle birlikte gelir, ancak denenmiş ve gerçek MechWarrior oyununa olan sadakati inkar etmek mümkün değildir. Sisteminizin ısı seviyeleri ve makinenizin gövdesini ne kadar ileri çevirebileceğiniz gibi izlenecek çok şey var. Sadelikten yana olanlar için, yalnızca çevrimiçi oynamak ideal MechWarrior deneyimi olmayabilir, ancak MechWarrior 5 esas olarak tek oyunculu olduğundan, MechWarrior Online, BattleTech evreninde arkadaşlarınızla savaşmanın en iyi yoludur.

Front Mission Evolved

Front Mission Evolved

2010 yılında piyasaya sürülen Front Mission Evolved, serideki önceki oyunların taktik sıra tabanlı formülünü alıp, aksiyon ağırlıklı bir üçüncü şahıs nişancı oyununa dönüştürdü. 2005 PlayStation 2 oyunu Front Mission Online’ın bir bağlantı noktasının yanı sıra, aynı zamanda serinin PC’de görünen tek girişidir, bu yüzden bunun bir değeri olmalı.

İlk bakışta MechWarrior ile karşılaştırmalar uygun görünebilir, ancak Front Mission Evolved çok daha hızlı bir deneyimdir. Bir Wanzer’ı çalıştırarak, her biri düşman mekanizmalarıyla dolu atış galerileriyle dolu bir dizi görevde zafere giden yolunuza çıkarsınız. Evolved’un hikayesi, dizi için bir yeniden başlatma görevi gördü; bu, tüm karakterlerin ve olay örgüsünün tadını çıkarmak için 1995’e dayanan bilgiye aşina olmanıza gerek olmadığı anlamına geliyor.

Daemon X Machina

Daemon X Machina

Hikayesi eksik ve çok kolay olsa da, Daemon X Machina’nın mekanik oyun hayranlarına hitap etmek için sıfırdan inşa edildiğini inkar etmek mümkün değil. Mevcut çok sayıda karakter ve mekanik özelleştirme seçeneği, ideal makinenizi pilot ve boya şemasından istediğiniz belirli silah sistemlerine kadar belirlemenizin mümkün olduğu anlamına gelir.

Görevler arasında üssünüzde dolaşırken yapınıza hayran olabilirsiniz, ancak tüm bu özelleştirmenin gerçekten karşılığını aldığı savaş sırasında. Daemon X Machina belki de son yılların en iyi hissettiren mekanik oyunudur, saldırılar arasında geçiş yaparken hareketin akıcı hissetmesini sağlayan çok çeşitli animasyonlar ve karada gezinmekle havada patlamak arasında geçiş yapın.

Supreme Commander 2

Supreme Commander 2

Supreme Commander 2 yaklaşık on yıl önce piyasaya sürüldü, ancak mekanik tabanlı gerçek zamanlı strateji oyunlarının çıtası, metal ellerinde tam anlamıyla durmaya devam ediyor. Muazzam savaşlardan emrinizdeki çeşitli birim ve yapılara kadar bu robot oyunuyla ilgili her şey epik çığlıklar atıyor.

Supreme Commander 2, 2007’nin Supreme Commander’ının devamı niteliğinde değil, aynı zamanda 1997’den itibaren Total Annihilation’un ruhani bir halefidir. Uzun mirası göz önüne alındığında, Supreme Commander 2’nin atalarının mirası üzerinde durması kolay olurdu. Neyse ki, tüm yinelemeler, onu mekanik tabanlı RTS oyununun en yüksek noktası olmaya devam eden sıkı ve parlak bir deneyime dönüştürdü.

Strike Suit Zero

Strike Suit Zero

MechWarrior yavaş tempolu bir mekanik deneyim ise, 2013’ün Strike Suit Zero tam tersi. Oldukça standart bir uzay gemisi it dalaşı olarak başlayan şey, ünvanlı Strike Suit sayesinde hızla Gundam tarzı bir aksiyon nişancısına dönüşüyor. Korkunç çeşitlilikte patlayıcı gücü dönüştürebilen ve ortaya çıkarabilen bir uzay gemisi / mekanik hibritidir. Bir düşman dalgasına kilitlenmek ve hepsini tek seferde yok etmek nadiren bu kadar tatmin edicidir.

Born Ready Games tarafından uzay savaşı türünü canlandırma girişimi olarak geliştirilen Strike Suit Zero, Freelancer ve Freespace’e benzer yüksek yoğunluklu uzay oyunu aksiyon dozu sunuyor. Şu anda bile piyasada buna benzer pek bir şey yok.

Earth Defense Force 5

Earth Defense Force 5

Bununla mekanik oyun olarak nitelendirilenleri esnetiyor olabiliriz, ancak gezegendeki herhangi bir gökdelenden daha uzun duran bir kule olan Walking Fortress Balam’ın çekiciliğine direnmek zor. Oyunun çoğu, böceklere benzeyen düşman dalgalarına karşı nişancı aksiyonu içeriyor, ancak arada bir daha fazla ateş gücü gerekiyor. Air Raider’a ve Balam’ı çağırma yeteneklerine girin. Öncelikle Godzilla’dan ilham alan devasa bir canavara karşı savaşmak için kullanılan Erginus, Yürüyen Kale’ye pilotluk yapmak gerçekten de eşi benzeri olmayan bir güç yolculuğu.

Brigador

Brigador

80’lerin siberpunk’tan ilham alan bir şehrini düzleştirmeyi nasıl düşünüyorsunuz? Brigador’da, iki çubuklu nişancı tarzında bir tankı veya makineyi kontrol ediyor ve düşman dalgalarını ve çapraz ateşte kalan tüm binaları biçiyorsunuz. Bununla birlikte, sivillere dikkat etmeniz ve hedeflere öncelik vermeniz gerektiğinden, bunların hepsi akılsız bir yıkım değildir, çünkü takviye için alarm verirler. Bu cyberpunk oyununun görselleri grenli ve lo-fi, bu da Blade Runners’ın neon-noir’ini ve Total Recalls’ı mükemmel şekilde taklit ediyor ve synth ağırlıklı müzikler havayı tam olarak ayarlıyor.

Oyunda bazı taktik unsurlar da var. Örneğin, cephane sonsuz değildir ve belirli araziler aracınızı yavaşlatır, bu da çevrenize özellikle dikkat etmeniz gerektiği anlamına gelir. Brigador ayrıca, neon seviyesinden sonra oyunu taze tutan bir dizi silah ve araç kombinasyonuyla geliyor.