Dying Light 2 dil değiştirme: Steam, Epic, PC, PS4, PS5, Xbox

Çoğu PC oyunu, altyazı ve seslendirme için birçok farklı dil seçeneğiyle gelir. Tabii ki popüler bir AAA oyunu olan Dying Light 2 bu konuda da farklı değil.

İngilizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca (İspanya ve Latin Amerika), Lehçe, Portekizce (Brezilya), Rusça, Japonca ve Basitleştirilmiş Çince için tam arayüz, ses ve altyazı içerir. Ses dışında arayüz ve altyazılar ile daha fazla dilde mevcuttur: İtalyanca, Korece, Arapça, Çekçe, Portekizce, Geleneksel Çince ve Türkçe.

Ancak, tüm bu seçeneklere sahip olmasına rağmen, başka bir dile geçmek, diğer birçok oyunda olduğu gibi kolay ve sezgisel değildir. PS5, PS4, Xbox, PC için Dying Light 2’de dil değiştirme, altyazı, ses, konuşma değiştirme işlemini nasıl yapacağınızı göstereceğiz.

Dying Light 2 dil değiştirme

Oyunu Steam üzerinden satın alıp oynayanlar için hızlı bir video hazırladık. Videoyu aşağıdaki YouTube videosu üzerinden izleyerek kolayca dili değiştirebilirsiniz.

Epic Games Store‘dan oyunu alanlar için işler biraz daha karmaşık. Epic Games Launcher’ı açın. Profil simgenize tıklayın (pencerenin sağ üst köşesi). Ayarları şeçin. Aşağı kaydırın. Dying Light 2’yi. Ek Komut Satırı Bağımsız Değişkenleri onay kutusunu işaretleyin. -epiclocale=xx girin, burada xx sizin dil kısa kodunuzdur (ör. tr, en, de, pl, ru). Türkçe için tr girin.

PC’de oyunu harici bir kaynaktan indirerek oynuyorsanız, Türkçe yamayı etkinleştirmek için, oyun dosyalarıyla biraz uğraşmak zorunda kalacaksınız. Lütfen bunu yaparken bir şeylerin ters gitme ihtimalinin her zaman olduğunu ve dikkatli ve riski size ait olmak üzere ilerlemeniz gerektiğini unutmayın.

Korsan oyunda dil nasıl değiştirilir? Dying Light 2’nin korsan kopyasına sahipseniz, oyun kurulum klasöründeki “ph/source/data_lang/” yolunu açın. “steam_api64.ini” dosyasını not defteri ile açın. “english” veya “en” yazan kısmı “turkish” veya “tr” ile değiştirin.

İlk olarak, Dying Light 2’nin şu anda açık olmadığından emin olun. Ardından, “\Dying Light 2\ph\work\data_lang” konumuna gidin. Burada kullanmak istemediğiniz dillerin konuşma klasörlerini arayın. Bunları kopyalayıp başka bir konuma yapıştırın (böylece, isterseniz daha sonra geri yükleyebilirsiniz). Kullanmak istediğiniz dil dışında kalan konuşma klasörlerini buradan silin. Son olarak oyunu yeniden başlatın. Bu şekilde, başka bir seslendirme dilinde oynamaya devam ederken, altyazı yerelleştirmelerinizi de koruyacaksınız. Bu yöntemi, oyunu ücret vererek Steam, Epic veya GoG’dan almış olsanız bile kullanabilirsiniz.

PlayStation ve Xbox‘a gelince, prosedür çok benzer şekilde çalışır. PS’de ana menüye gidin ve DL2’yi seçin. Oradan Oyun İçeriğini Yönet’e gidin. Burada istemediğiniz dil paketlerini silebilir ve kullanmak istediğiniz dil paketini indirebilirsiniz. Xbox’taysanız, Kitaplığınızdaki oyunun sayfasına gidin ve dil paketlerini orada PlayStation’da olduğu gibi düzenleyin.