Bedava Robux almanın yolları

Roblox'ta Robux edinmek, oyundan en iyi şekilde yararlanmak isteyen oyuncular için önemlidir. İşte onları elde etmenin en iyi yolları.

Robux, Roblox’ta özel tişörtlerden kalıcı özel yükseltmelere kadar her türlü şeyi satın almak için kullanılabilir. Ne yazık ki, biraz yaratıcı olmaya hazır değilseniz ücretsiz Robux almak mümkün değil. Yine de burada bedava Robux almanın yollarını ve diğer yöntemleri araştıracağız.

Robux’u oyun içi mağazadan gerçek parayla doğrudan satın almak her zaman bir seçenek olsa da, isteyenler ayrıca özel öğeler oluşturabilir ve hatta büyük paralar kazanmak için kendi oyunlarını barındırabilir. Biraz çaba gerektirir, ancak biraz daha premium para birimi isteyen oyuncular için harika bir seçenektir.

Doğrudan Satın Alma Seçenekleri

Robux’u gerçek dünya parasıyla satın almak çoğu oyuncu için en uygun seçenektir. Seçenekler nispeten ucuzdur ve önceden yüklenmiş kartlar hemen hemen her markette Hediye Kartı (Gift Card) bölümünde bulunur.

Roblox’a giren çocukların ebeveynleri, kredi kartı bilgilerini gizli tutmalı veya sanal kart kullanmalı. Ebeveyn bilgisi olmadan kayıtlı kredi bilgileriyle alışveriş yapan çocukların varlığı çok yaygın bir durumdur.

Roblox Premium işe Robux Alımı

Roblox oyuncuları için üç aşamalı aylık üyelik mevcuttur. Abonelik olarak üye olan oyuncular her ay çeşitli hediyeler alırlar ve hatta özel sunuculardaki premium seçeneklerden yararlanabilirler.

İlk katman, 450 Robux ile birlikte gelen ayda 4,99 ABD dolarıdır. İkinci aşama her ay 9,99 ABD dolarıdır ve 1000 Robux ödüllendirirken, son abonelik seçeneği ayda 19,99 ABD dolarıdır ve 2200 Robux verir.

Oyun İçi Mağazadan Robux Alımı

Robux, Roblox Premium aboneliğinin üç katmanına benzer şekilde, doğrudan Roblox’tan üç katmanda satın alınabilir. Ancak bunlar tek seferlik ödemelerdir ve yinelenen bir ücret ödemek istemeyenler için daha iyi bir seçenek olabilir.

Sunulan katmanlar 400 Robux için 4,99 ABD Doları, 800 Robux için 9,99 ABD Doları ve 1,700 Robux için 19.99 ABD Dolarıdır. Bunlar, ödeme bilgilerinin hesaba kaydedilmesini istemeyenler için kullanışlı olabilecek fiziksel Hediye Kartı biçiminde de mevcuttur.

Özel Eşya Satışı ile Robux Alımı

Doğrudan Robux’a para harcamadan Robux almanın iki temel yolu vardır. Giyilebilir giysiler gibi özel ürünler yaratmak ve satmak, bunu yapmanın bir yoludur. Oynaması ücretsiz oyuncular kendi kullanımları için özel kıyafetler oluşturabilirken, premium oyuncular bu tasarımları Robux için başkalarına satabilir.

Yaratıcılığı ateşlemek ve aynı zamanda biraz para harcamak için iyi bir yol. Özellikle popüler bir tasarım yaparsanız, Robux siz farkına bile varmadan bedava olarak akmaya başlayacaktır.

Özel Gömlek ve Pantolon Tasarla ve Sat

Oyuncunun satmak için herhangi bir özel tasarım oluşturmadan önce, bir giysi öğesi oluşturmuş olduğundan emin olması gerekir. Giysinin dış görünümünü doğrudan Roblox’a yüklemek, böylece tasarımı karakterinizde göstermek ve onu kullanıma hazır hale getirmek mümkündür.

Bundan sonra, Roblox sitesinin üst kısmındaki “Oluştur” (Create) sekmesine gidin ve Gömlek (Shirts) veya Pantolon’u (Pants) seçin. Buradan, giysinin solundaki dişli simgesine tıklayın, Yapılandır’a (Configure) ve ardından Satış’a (Sales) tıklayın. Bu, oyuncudan eşyası için bir Robux fiyatı koymasını isteyen bir ekran açar.

Özel T-Shirt Ve Pantolon Tasarla ve Sat

Tişörtler, kısmen varsayılan olarak daha ucuz oldukları için Gömlekler ve Pantolonlardan farklı bir kategoridir. Gömlek ve Pantolonların minimum fiyatı 5 Robux iken, T-Shirtlerin minimum fiyatı 2 Robux’tur.

İşlem, bir T-Shirt yapmak için büyük ölçüde aynıdır, ancak yüklemeden önce tasarımınızın Roblox standart şablonuna uyduğundan emin olun. Bunların minimum Robux fiyatı daha düşüktür, ancak bu nedenle daha popüler olma eğilimindedir.

Robux Kazanmak İçin Oyun Geliştirin

Robux’u Roblox’ta bedavadan elde etmenin en kazançlı (ve en zor) yolu, kendi oyununuzu yaratmak ve ondan çeşitli şekillerde para kazanmaktır. Özel yükseltmeler, premium hizmetler, tamamen benzersiz öğeler sunan ve reklamlar içeren oyunlar tonlarca para kazanma eğilimindedir.

Roblox motorunda oyun oluşturmak kolay görünebilir, ancak aslında her şeyin %100 doğru çalışmasını sağlamak inanılmaz derecede zordur. Diğer oyun tasarım motorlarından daha sezgiseldir, ancak düzenli ziyaretçilerin dikkatini çekecek yeni bir fikir bulmak daha az zor değildir.

Game Pass ile Premium Oyuncuları Etkileyin

Premium Roblox oyuncuları (aboneliği olanlar), Robux’larını oyuna özel öğelere ve yükseltmelere harcama eğilimindedir. Hatta sadece Game Pass sistemini kullanarak Premium oyuncular tarafından erişilebilen özel kilitli bölgeler, özel kalıcı yükseltmeler ve yardımcı programlar bile oluşturabilirsiniz.

Biraz karmaşık, ama yüklediğiniz oyuna gidiyorsunuz, sağdaki seçenekler menüsünden “Oyun Geçişi Oluştur”u (Create Game Pass) tıklayın ve her geçişin ne yapacağını ve ne kadara mal olacağını yapılandırın. Bunlar kalıcı yükseltmeler olma eğilimindedir, bu nedenle özellikle çok para harcayan oyuncular için çok az seçeneği çok düşük bir fiyata dahil etmekten kaçının.

NPC’leri Olan Oyunculara Özel Öğeler Satın

NPC’ler, kullanıcı arayüzleri aracılığıyla çirkin bir menüye gitmelerini sağlamak yerine oyuncuları oyununuza dahil etmenin harika bir yoludur. Etkileşimli bir NPC oluşturmak, oyunu tasarlamanın bir parçasıdır ve daha sonra satmak istediklerinize göre roller ve benzersiz mağazalar atanabilir.

Örneğin, iki NPC Shopkeeper fikri, Robux için kalıcı yükseltmeler satan bir Tinkerer olabilirken, bir diğeri özel giysiler ve giyilebilir ürünler satan bir Terzi olabilir.