Netflix’te izlemeye değer en iyi 10 dizi

Netflix'te bu gece ne izlemek istersiniz? 2019'daki en iyi yeni Netflix TV dizileri için Kartal 24'ün rehberinden başka bir yere bakmanıza gerek yok.

- Yorumlar

Netflix’te herkes için bir şeyler var, ancak herkesin varlığından haberdar olduğu çok sayıda klasik dizilerin arasından en iyilerini bulmak bazen zor olabilir. Netflix TR’deki en iyi TV dizilerinden 10’unu sizin için seçtik.

Mindhunter

Şimdi ikinci sezonunda olan David Fincher’in Mindhunter’ı çok ‘Fincher’ ve bu iyi bir şey. Seven ve Zodiac’ın arkasındaki yönetmen, FBI’ın Davranış Bilimleri Birimi ve seri katiller çalışmasının kökenin hikayesini anlatan dizinin sayısız bölümünde yönetmen koltuğunda oturuyor. İkinci sezonda, birinci sezonu ünlü yapan katiller ile röportajlar daha az yer alıyor; bunun yerine, birimin teorilerinin ilk testi olan Atlanta’daki genç Afrikalı Amerikalıların seri cinayetleriyle ilgili uzun süredir devam eden araştırmalara odaklanılmış. İkinci sezon birincisi kadar iyi değil, ama yine de etkileyici.

Dark

Karamsarlık ve felaket sonrası olayları seviyorsanız, bilimkurgu dizi Dark tam size göre. İlk Almanca Netflix Original serisi (endişelenmeyin, Türkçe dublaj seçeneği var), Dark gizli bir irtibat yöntemiyle, kayıp bir gencin ve ürkütücü görünümlü bir mağarayla açılıyor; Başlangıçta basit bir gizem soruşturması gibi görünen şey, kısa sürede atmosfer yükleri ile iddialı bir zaman yolculuğu planına dönüşür. Başlık uygun.

Orange is the New Black

Orange is the New Black, 2013’te çıktı ve yedi sezondan sonra nihayet sona erdi. Dizi, geçmişinden sorumlu tutulan eski bir suçlu olan PR yöneticisi olan Piper Chapman’ı (Taylor Schilling) takip ediyor. Chapman ayrıcalıklı yaşam tarzından dolayı minimum güvenlikli bir hapishaneye atıldı. Hapishanedeki ilk gününden sonuncu ve sonrasına kadar kaos onu izliyor. Uyuşturucu, ölüm, seks ve kaçış girişimleri bekleyin.

Stranger Things

Netflix’in nostaljik bilim kurgu serisi üçüncü sezonu için geri döndü. Dizi, 1985 yılında El, Mike ve çocukluğun ergenlikten ayrıldığı uçurumdaki tuhaf bir şekilde çırpınan çete ile işlerini toparlar. Bu arada, Hawkins’te, kasaba sakinleri kendilerini garip, doğaüstü bir güç etkisi altında bulmaya başladıkça işler daha da kötü bir hal alıyor. Oh, ve Rus bilim adamlarının Upside Down’a bir delik açmaya çalıştıkları küçük bir mesele var. Bu sezon, genç karakterlerin arasındaki bitmeyen tükenme ilişkisine odaklanarak, sezondaki iki kişinin yanlış adımlarını telafi etmekten daha fazlası, yıkım geriye doğru uzanıyor.

Sex Education

Sekiz bölümden oluşan Sex Education’ın ilk bölümü, garip, tatmin edici olmayan seks yapan iki gencin sahnesiyle başlıyor ve işler bundan sonra daha fazla kafa karıştırıcı oluyor. Serinin özünde, öfkeli Otis (Asa Butterfield), mastürbasyon yapamadığında kendi arzusunu karşılayamıyor ve oğlunun güvencesizliğini düşünen seks terapisti annesi (Gillian Anderson) ideal bir kahvaltı masası konuşma başlatıcısı olarak karşımıza çıkıyor. Ortam çok sıkıcı – temelde The Breakfast Club’ın İngiliz kırsalına nakledilen okulu – ancak serinin geniş dürüstlüğü gençlik arzusunun göz kamaştıran dünyasına ferahlatıcı ve keskin bir bakış açısı sunuyor.

The Last Kingdom

Bernard Cornwell’in bir dizi romanına dayanan The Last Kingdom, ülke birleşmeden çok önce, 9. yüzyıl sonlarında İngiltere’de kurulmuştu. Rakip krallıklar Vikingler tarafından işgal edildi ve Wessex’i Kral Alfred’in yönetiminde yağmalama engellerine karşı son duruş olarak kaldı. Çocuk olarak kaçırılan, Viking olarak yetiştirilen ve kendisinden çalınan toprağı ve unvanı yeniden kazanmak için kendisini iki tarafın da oynadığı bir Anglo-Sakson olan Uthred Bebbanburg’a odaklanmış eğlenceli bir tarihi dizi. Amazon Prime’da mevcut olan Vikinglerin zirvelerine asla ulaşamıyor, ancak ona karşın yeterli bir alternatiftir. Netflix’te dördüncü yolda, şu anda üç sezonu var.

The End of the F***ing World

“Öldürmenin ilginç olabileceğini düşündüm. Bu yüzden ona âşık olmuş gibi yaptım.” Böylece, 17 yaşında, sosyopat olduğuna ikna olmuş, işe yaramaz James’in iç monologu başlar. Hedefi Alyssa, korkunç ebeveynleriyle okuldaki yeni kız ve sinir bozucu insanlar için özel bir yetenek olan Jessica Barden (Hanna) tarafından oynandı. Birlikte kaçarlar ve suç çılgınlığı onları yaklaştırır ve uyanmalarını izleyen kanuna sahiptir. Bu mükemmel kara mizah, sizi sekiz bölümden yalnızca 30 dakika olsa da çok daha fazlasını isteyecektir. Bir hafta sonu, belki bir akşam bile S *** Dünya’sının sonuna kadar uçacak ve bunun için daha keyifli olacaksın.

La Case de Papel

La Case de Papel’i mutlaka izleyin! Dizide Netflix’in haklarını almadan önce İspanya’da yayınlandı. Temelde, yüzyılın soygunu yapmak için yola çıkan bir grup suçluya odaklanıyor. İnanılmaz derecede şüpheli ve zekice bir dizi arıyorsanız, La Case de Papel, en değerli dizilerden biridir. Tavsiyemiz mutlaka orijinal dilinde izlemeniz.

Travellers

Travellers, insanlar bu sağlam ve eğlenceli Kanadalı bilim-kurgu serisinin dehasını idrak ettiklerinde giderek daha fazla gizlenmemiş olsa da iyi bir dizidir. Stargate SG-1’in ortak yaratıcılarından biri olan Brad Wright tarafından yönetilen dizi, zamanın geldiği kıyamet sonrası geleceği engellemek için “21.” ye geri gönderilen bir takım yolcuları takip ediyor. Olay aslında, nasıl seyahat ettikleri. Gezginler bilinçlerini ölümlerinden kısa bir süre önce insanların bedenlerine aktarıyor, kimliklerini benimsemiş ve yaşamlarını misyonlar arasında deneyimliyor. Ciddi bilimkurgu ile erişilebilir eğlence arasındaki çizgiyi mükemmel bir şekilde ele alan, genellikle heyecan verici, bazen karmaşık bir dizi.

13 Reasons Why

Genç bir kızın şaşırtıcı intiharının ardından sınıf arkadaşı, onun trajik seçiminin üzerindeki gizemi kaldıran kasetler alır.

x