Şükrü Kontuk’tan Yeni Eğitim Dönemi ve 12 Eylül Hakkında Mesaj

Günyad Başkanı Şükrü Kontuk yeni eğitim öğretim dönemi ve 12 Eylül askeri cunta dönemi hakkında mesaj yayınladı.

Ülkemizde huzur ve barışın simgesi olan, geleceğimizin teminatı öğrencilerimiz; sizlere sunulan imkanları değerlendirerek nitelikli insan gücüne sahip olmamız için gayret göstereceğinize inancım tamdır.
Topluma hizmet veren her meslek saygındır. Ama bütün meslek erbabını yetiştiren öğretmenlerimiz ayrıca saygındırlar. Çocuklarımızı milli ve manevi değerlerini benimseyen, koruyan, geliştiren, ailesini, vatanını, milletini seven sorumluluk sahibi kişiler olarak yetiştireceğinize inancım tamdır. Çocuklarımızın yetişmesinde öğretmenlerimiz olduğu kadar siz velilerimizin de payı vardır. Ahlaklı bir toplumun temelinde aile vardır. Aile değerlerimize sahip çıktığımız kadar toplumumuz o ölçüde sağlam olur.
Bu duygularla yeni eğitim ve öğretim yılının tüm öğretmen ve öğrencilerimiz ile; ailelerine sağlık, barış ve huzurlu bir eğitim yılı dileklerimi iletir, 2013-2014 eğitim ve öğretim yılının hayırlı olmasını temenni ederim.

12 Eylül Mesajı
Yıldönümünün üzerinden 33 yıl geçmesine rağmen, izini kaybetmeden devam etmektedir.
Nasıl mı ? Hala Askeri Anayasanın var oluşu bile, hür ve demokratik bir ülke olmamızı engellemektedir.
Önce guruplar yaratılır, insanlar birbirine kırdırılır, daha sonra kurtarıcı pozisyonunda kurtarıcıymış gibi kurtarmaya gelirler. Tıpkı Türk filmlerindeki gibi başrol oyuncunun kızın gönlünü almak için taciz etmeye adam gönderir, sonra tanımıyormuş gibi kızı kurtarır ve kızın gönlünü alır.
Şuanda bile gezi parkı olayları aynı düşüncenin ürünü olarak, piyonlar değişik olsa bile senaryonun provasını yapmaktadırlar. Çünkü tarih tekerrürden ibarettir ders alınmadıkça. 24 Mayıs 1960, 12 Mart 1971 ve 12 Eylül 1980. Hamd olsun TSK’nın 35. maddesi değiştirmek ve 1980 darbesini yapanları yargı önüne çıkartmak suretiyle böyle bir olayın gerçekleşmemesi adına yasal bazı düzenlemeler yapıldı.
Temennimiz, ülkemizin muassır medeniyetler seviyesine gelmesine engel olan her türlü darbe, şiddet ve zorbalığın olmaması dileklerimle.
Hepimiz, Türk’ü, Kürd’ü, Laz’ı, Çerkez’i, Abaza’sı, Alevi’si, Sünni’si bu ülkenin insanı olduğumuzu kardeşlik ve ortak noktada birleşerek bu tip suni senaryolara pirim vermememiz gerektiğini unutmadan, her ne ad adı altında yapılan darbe, şiddet ve zorbalığa karşı tek yürek olmamız adına darbe, şiddet ve zorbalığı şiddetle kınıyorum.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar