Mustafa Kul CHP Tabanında Heyecan Yarattı

- Yorumla

Kartal’dan CHP Belediye Başkan aday adayı olan Mustafa Kul tabanda heyecan yaratmaya devam ediyor. Mahalle birim toplantılarına yoğun ilgi gösterilen Mustafa Kul Kartal’da “halkın adayıymış gibi” heyecan yaratıyor.

İlk kez atama ile belirlenmeyebilir

Kartal’da CHP Baykal döneminden beri “atama hastalığı” ile biliniyor. CHP tabanında ne zaman aday belirlenmesi gündeme gelse her zaman “Ankara’dan atanır” deniliyor. Bu sebeple Mustafa Kul için de geçerli olmak üzere CHP tabanı sonuçtan yine umutsuz. “Kul iyi ama onu atamazlar” şeklinde kaygı duyuyorlar. Fakat Oğuz Kaan Salıcı’nın çıkışı Kartal’da gerçek CHP tabanında büyük heyecan yarattı.

CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı’nın bu sözleri CHP’de büyük heyecan yaratmıştı. “Ankara’daki ağabeylerinize güvenmeyin. Ankara’daki ağabeylerine kapora yatıranların kaporaları yandı. Bol sıfırlı çekleri verenler çeklerini geri alsın”. Bu sözlerden sonra Kartal’da CHP tabanı “acaba ilk kez atama değil de halkın adayı mı aday gösterilecek” merakı yaratmıştı.

“Ön seçim olursa Kul kazanıyor”

Adaylık kulislerinde şok bir iddia ise eğer Kartal’da ön seçim yapılırsa Mustafa Kul’un kazanacağı yönünde. Ancak bir iddia ise Kartal’daki güç odaklarının Mustafa Kul’u istemediği yönünde. Tabi sonuç olarak belirlenecek aday için son söz CHP genel merkezinde olacaktır. Ancak CHP’nin Kartal adayını belirleme şekli gerçekten “yeni bir CHP” var mı yoksa Baykal döneminin CHP alışkanlıklarının devam mı ettiği yönünde çok önemli bir görüntü sunacağı kesin.

Sarıgül İBB adayı olursa Kul’un adaylığı kesin görünüyor

Bir iddia ise Mustafa Sarıgül’ün CHP İstanbul adayı olması ile Kartal’da belirlenecek aday ile ilgili. Buna göre Sarıgül İBB adayı olursa kesinlikle ilçe adaylarının “halkın adayları” yapılmasını koşul gösterecek, şeklinde. Yani belirlenecek adaylarda Sarıgül’ün de onayı olacak. Buna göre Kartal’da Sarıgül’ün onay verebileceği önemli adaylardan ilk sırada gelen, Kul olarak gösteriliyor.

Tarafsız anketlerde 1.çıkıyor

Mustafa Kul tarafsız anketlerde de 1.sırada çıkıyor. Kartal Yirmidört Gazetesi kamuoyunun tercihleri ile ilgili bir anket düzenledi. Anket 30 Eylül ile 7 Ekim arasında 1 haftalık süreçte Mustafa Kul rakiplerine fark atarak ankette 1.çıktı. http://www.kartal24.com/anket-chp-kartal-adayi-kim-olmali/

İzle

CHP Kartal Belediye Başkanı A.Adayı Mustafa Kul-Mahalle Birim Top.Kenan Coşkun-2013

Kartal Belediye Başkanı Aday Adayı Mustafa Kul,Seçim Bürosu Açılışı 2013-Kartal-İstanbul

Kartal Belediye Başk. CHP A.Adayı Mustafa Kul-Kartal İle İlgili Düşünce ve Projeleri 2013

Tercan Federasyonu Yeni Hizmet Ofisini Eski Bakan Mustafa Kul ve Konukların Ziyareti-2013

x
Yorumlar