Açlık Grevine Başlayan Kartal Kent Konseyi Spor Komisyonu Başkanı Fethi Satıcı’dan Kartal 24’e Önemli Açıklamalar

- Yorumlar

Açlık grevine başlayan Kartal Kent Konseyi Spor Komisyonu Başkanı Fethi Satıcı Kartalspor’un gündemi hakkında Kartal 24 Gazetesi’ne önemli açıklamalarda bulundu.

Fethi Satıcı KARTAL 24’e yaptığı açıklamada;

– KARTALSPOR’UN BAŞARISIZ OLMASININ NEDENİ KADRO YETERSİZLİĞİ –

“Kartalspor’un başarısız olmasının nedeni maddi sıkıntılardır maddi sıkıntılar nedeniyle iyi ve hedefe koşabilecek bir kadro oluşturulamadı. Mevcut kadronun gücü bu kadar diye düşünüyorum. Fakat bu kadro Giresunspor VE Gümüşhanespor gibi iki güçlü takımı mağlup eti. Göztepe ve Sarıyer gibi iki güçlü takımla 1-1 beraberlik elde etti. Buraya kadar güzel fakat bu maçların arkasından her şey tersine döndü. Aydınspor, Pendikspor ve son olarak ta Silivrispor’a yenilen bir Kartalspor.”

– KARTALSPOR’DA YÖNETİM ZAFİYETİ VAR –

“Kartalspor bana göre iyi yönetilmiyor, yönetilemiyor. Davul başkasının elinde tokmak başkasının elinde. Tamam, yönetimdeki arkadaşlar hepsi iyi insanlar ve iyi niyetliler. Ne var ki mevcut yönetimin içinde birbirini çekememezlik var. Mesela Başkan vekili Binali Aydın’la Yönetim Kurulu üyesi Bayram Kanaç, arasındaki sürtüşmeyi, bilmem duymayan kaldı mı? Bir süre önce iki yöneticinin bir birlerine girdiği ve yumruklaşmaya kadar giden şeklinde duyumlar alındı. Bu durum tabii Yönetimi, teknik heyeti ve futbolcuları etkiler, etkiledi de. Bir kere Kartalspor’da yönetim zafiyeti var. En önemlisi Kartalspor yönetimi hatır gönül vabında oluşturulmuş bir yönetim olarak biliyoruz ve görüyoruz. Yani profesyonel kulübü ve profesyonel futbolu yönetmekten yoksun deneyimsiz arkadaşlar işi bir yerde içinden çıkılmaz konuma getirdiler.”

– KULÜP BÜNYESİNDE SAMİMİYET ORTAMI ALMIŞ BAŞINI GİTMİŞ –

“Ayrıca aldığım bazı duyumlara göre 2-3 yönetim kurulunun haricinde elini cebine ve cüzdanına atan yok. Zaten atacak güçleri de yok. Özellikle Kartalspor kulübünde en önemlisi disiplinde yok. Kulüp bünyesinde samimiyet ortamı almış başını gitmiş. Yöneticiler ve kulüpte görevli bazı kişiler sigaralarını karşılıklı içiyorlar ve laubali bir şekilde hareket ettikleri duyumları da var. Başkan vekili personel ile içli dışlı olmaması gerekmez mi? Ben eski bir Milli takım sporcusuyum bu yaşıma geldim böylesine başıboş bir spor kulübü görmedim. Yönetim disiplinli olur ve personele arasına bir sınır koyar. Bu sınır yok Kartalspor’da. Yönetim, üst kadro ve kulüp çalışanları her biri olmuş KANKA. SADECE GENEL SEKRETEN SAYIN NİHAT DUMLU, disiplinli ve tam bir yönetici olarak gördüm.

– ERGÜN ÖZTANER’İN ÜZÜLMEMESİ İÇİN KENDİMİ FRENLİYORUM –

“Ayrıntıları uzatmak istemiyorum, burada yazmakla bitmez, teknik kadro mutlaka ve mutlaka gözden geçirilmeli. Bence en önemlisi yönetim birden patlak veren başarısızlık sürecini biliyor ve kamuoyuna açıklamıyor diye düşünüyorum.Benim ve spor kamu oyunun bazı bilmediği iç gelişmelerde olabilir. Kulüp başkanı Sayın Ergun Öztaner, koşturma vabında çok yaşlı ve de dünya iyisi bir insan.Onunda üzülmemesi için zaten kendimi frenliyorum. Bir kere Kartalspor belediyenin sırtından indirilmeli. Kartal Belediye Başkanı Op.Dr. Sayın Altınok Öz’ün şahsi ve maddi katkıları olmamış olsaydı Kartalspor çoktan batmıştı.”

– KARTALSPOR MEVCUT YÖNETİMDEN MUTLAKA KURTULMALI –

“Gelelim yönetime yönetim hiç bir KAYNAK yaratamadı. Kartalspor’u kendi yağı ile kavrulacak konumu getiremedi.Bu konuda hiç bir projede üretemedi. Sadece günü kurtarmakla yetindiler, hala bu tutumlarını maalesef devam ettiriyorlar. Ettirsinler bakalım nereye kadar.

Son olarak Kartalspor mevcut yönetimden mutlaka kurtulmalı ve derhal olağan üstü genel kurula gitmeli. Yeni oluşacak kurulda sadece ve sadece Sayın Ergun Öztaner ve Sayın Nihat Dumlu, yeni yönetime girmeli ve liste yapılırken ahbap -çavuş ilişkilerine kat’iyen yer verilmemeli. En önemlisi yeni seçilecek yönetime mutlaka ve mutlaka profesyonel futbolu çok iyi tanıyan, profesyonel spor kulübünü yönetebilecek kapasite de olan yöneticilerin mutlaka ve mutlaka kasasında, cüzdanında ve cebinde akram olmaması gerekiyor yani.”

– BU İSİMLER MUTLAKA YENİ YÖNETİMDE YER ALMALI –

“Şimdi bir kaç önemli isim yazacağım, şayet bu isimler dikkate alınır ve yeni seçilecek yönetimde yer alırlarsa ki, almaları gerekiyor.Bu isimler Kartalspor’u uçurur.

1- Sayın Mehmet Özbek,kartalspor eski Başkanı ve Fenerbahçe eski Yönetim kurulu üyesi .
2- Nezih karanlık hoca…
3- Osman Ünal,KASK eski Başkanı ve Karabükspor’UN unutulmaz futbolcusu.
4- En önemlisi Erdoğan Özyuva,tam bir futbol adamı ve Akademisyen.
5- Feenerbahçeli ve milli sporcu Cengiz, Vefalı Tetik Mehmet.

Bunlar Kartal’ın yetiştirdiği ve Kartal’da oturan, her biri birer futbol dahisi olan yıldız isimler. Özellikle Nezih Karanlık, Osman Ünal ve Erdoğan Özyuva.”

– AÇLIK GREVİNDE KARARLIYIM, BENİ SADECE BU KARARIMDAN KARTAL BELEDİYE BAŞKANI OP. DR. ALTINOK ÖZ VAZGEÇİREBİLİR –

“Bende mevcut yönetim istifa edene kadar başlattığım açlık GREVİNİ devam ettireceğim. Şu anda ağzım kurumaya başladı.Ayrıca içimde bir fenalık ve halsizlik hissediyorum. Benim sağlığım kartal için önemliyse ve ben Kartal’a lazımsam bu yönetim derhal istifa ettin.Sağlığımdan ve yaşamımdan bu yönetim sorumlu sorumlu olacaktır. ÇOK KARARLIYIM DEVAM ETTİRECEĞİM, SADECE VE SADECE KARTAL BELEDİYE BAŞKANI OP.DR. SAYIN ALTINOK ÖZ BENİ BU KARARIMDAN ANCAK VAZGEÇTİRİR. SAYIN ÖZ’ÜN RİCASINI GERİ ÇEVİREMEM.. YÖNETİM İSTİFA EDERSE BU KARARIMI ERTELERİM. KARARLIYIM…”

x