Sultanbeyli Belediyesi’nden sağlıklı beslenme semineri

- Yorumlar

Sultanbeyli Belediyesi her ay insanların yaşamlarını kolaylaştıracak eğitici seminerler düzenliyor. Bu ay ki eğitici seminerin konusu sağlıklı beslenmeydi.

İstanbulensis Gençlik Merkezi’nde Her ay birbirinden faydalı seminerler gerçekleşiyor. Gençlik merkezinde bu ay sağlıklı beslenme konusunda eğitim programı düzenlendi. Sağlıklı beslenmeyi konu alan programın konuşmacısı Sağlık Eğitimcisi Nejla Kılıç’tı. Katılımcılara doğru beslenme hakkında detaylı bilgiler veren Kılıç, doğru beslenmenin öneminden bahsetti. Kılıç, “Bizler sağlıklı yaşamak istiyorsak beslenmenize dikkat etmeliyiz. Doğru beslenme sağlığımızı devam ettirmek için çok önemlidir” dedi.

Sağlıklı bir bireyin bir günde alması gereken gıda istatistiklerini katılımcılarla paylaşan Kılıç, “Bizler en az yağlı yiyecekleri ve tatlıları tüketmeliyiz. Organlarımızın sağlıklı çalışması ve sağlıklı yaşayabilmemiz için doğru beslenmek zorundayız. Öncelikli tüketilmesi gereken besinleri mutlaka tüketmeliyiz” şeklinde konuştu.

Kılıç sağlıklı yaşamın sırları arasında spor yapmanın da yer aldığını kaydetti. Seminerin sonunda Kılıç, katılımcıların konuya dair sorularını cevapladı.

x