Mehmet Sekmen Kartal’dan Aday Olamıyor Mu?

- 5 yorum

Aday adaylığı için başvurusunu faksladığı söylenen Sekmen, Kartal’dan değil de Erzurumdan mı aday yapılacak?

Kulislere düşen son iddia ise Cemevi tartışmasından dolayı Sekmen’in Kartal’da aday gösterilmeyeceği yönünde. İETT töreninde de gövde gösterisi yapan Sekmen’in Erzurum için düşünüldüğü konuşuluyor.

AK Parti’de bir son dakika değişikliği olmaz ise, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Sekmen olacak.

MEHMET SEKMEN KİMDİR?
1958 yılında Erzurum’da doğdu. İlkokul Üsküdar’da, ortaokulu Tekirdağ’da, liseyi İstanbul’da tamamlandı.1981 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde mezun oldu. Öğrencilik yıllarında Vakıflar Bankası’nda çeşitli görevlerde çalıştı. Ankara Bankacılık Yüksek Okulu’nu bitirerek ihtisasını tamamladı.Öğrenim yıllarında çeşitli dernek faliyetlerinde bulundu. Bir gençlik vakfının kurucu üyeliğini ve başkanlığını yürüttü. 1985 yılından sonra Serbest Mali Müşavirlik, özel bir şirkette finansman yöneticiliğinde bulundu. Daha sonra kendi ticari firmasını kurarak bir süre yöneticilik yaptı.1991 yılında Refah Partisi’nin Kartal İlçe Başkanlığı görevine seçildi.1992-1994 yılları arasında Samandıra Belediye Başkanlığı görevinde bulundu.27 Mart 1994 yerel seçimlerinde Refah Partisi’nden Kartal Belediye Başkanlığı’nı kazandı, 1999 seçimlerinde ikinci kez Başkanlığa seçildi. Kartal Spor Kulüp Başkanlığı ve 2. Lig Kulüpler Birliği Başkanlığı görevlerinde bulundu. 22. Dönem İstanbul Milletvekili. Orta düzeyde İngilizce bilen Sekmen, evli ve 4 çocuk babası.

x
Yorumlar
Cem Yıldız

Ak Parti, SP, RP, FP gibi partiler 25 sene boyunca Kartal’ı oldukça beceriksiz bir şekilde yönetmeye çalıştı. Kendi halkına zaten oy verirler diye çantada keklik muhamelesi yaptılar. CHP’nin son 4 yılda yaptıkları AKP’nin 25 yılda yapabildiklerinden daha fazla.

    murat b

    Haklısın, 25 yılda hiç bu kadar heykel dikmemiştik…

      Cem Yıldız

      Onun yerine “Kartalbaba” geçidini yaptınız, tuvalet fayanslarıyla. Yakacık Meydanı’na SSCB tarzı bir iş hanı diktiniz.

edep

Kartal ı chp nin beceriksiz yönetiminden tek kurtaracak aday sekmen Allah ak partiye akıl basiret versin kendi şansını kendi yok ediyor.

Gerçekçi

Ya bırakın kardeşim değil aday adayı olmak partinin kenarından geçmesine izin verilmeyecek tek adam bu. Gündemi boşu boşuna meşgul etmeyin….