Şimşek’te hedef yakalandı

- Yorumlar

Adana Demirspor’lu futbolcuların ilk yarı için belirledikleri 20 puan Antep galibiyetiyle geldi. Şimdi gözler kalan 4 maçta.

PTT 1.liginde 13 hafta geride kaldı. Adana Demirspor takımı oynadığı 13 maçta 5 galibiyet , 2 beraberlik ve 5 yenilgi aldı. Bu süre içerisinde ise rakip kaleye 23 gol atıp kalesinde ise 22 gol gördü. +1 Averajla oynayan Demirspor’un puanı ise 20…

Sezon başında Demirsporlu futbolcular, ilk yarı maçları sonunda 20 puanı hedeflemişti. Ancak gelinen nokta itibarı ile ilk yarı bitimine 4 hafta kala Adana Demirspor 20 puana ulaştı bile. Bu durum Demirspor’un başarısı olarak yansıma yapıyor.

Demirspor kalan maçları şöyle:
Demirspor-Kartalspor
Tavşanlı- Demirspor
Göztepe- demirspor
Demirspor-Samsunspor

Adana Demirspor teknik heyeti ve futbolcuları şimdi de kalan maçlara gözlerini diktiler. bakıldığında Demirspor’un öyle zor maçı kalmadı. Önümüzdeki pazartesi günü Kartal takımını ağırlayacak olan Demirspor, bu maçı seyircisinin önünde oynama avantajını kullanmak istiyor.

20 Puanı geçen demirsporlu futbolcular ise,”Şimdiki hedefimiz farklılaştı. Bundan sonra 20 puanı aşmamız gerekiyor. Görüntü o ki, bunu aşacağız gibi. Ancak, öncelikle Kartalspor karşılaşmasını düşünmek zorundayız. Bu maçı kazandığımız takdirde durumlar çok değişecek.”dediler.

Formayı hakeden alıyor

Takımın teknik patronu Mustafa Uğur, Gaziantep maçını işaret edip formayı hakedenin aldığını dile getirdi. Mustafa Uğur,”Görüldüğü kim isterse formayı ona veriyoruz. Buna örnek olarak Keremcan’ı gösterebilirim.”dedi.
Bundan sonra da sürecin böyle işleyeceğini dile getiren Mustafa Uğur,”Bakış açımız futbolculara eşit. Kim daha çok mücadele ederse böyle olacak. Oyuncularımı bu rekabet ortamına girmeleri nedeniyle kutluyorum.”diye konuştu.

Keremcan, göz doldurdu

Sabrın sonu selamettir sözünden yola çıkan Keremcan, ligin 13. haftasında formayı sırtına geçirdi. Antep maçıyla ilk onbirnde kendini sahaya atan Keremcan, 90 dakikanın genelinde müthiş bir mücadele örneği sergiledi.

Başarılı sol bek, iyi bir oyun çıkardıklarının altını çizerken,”İyi mücadele ettik. bunun karşılığında da 3 puanı aldık. Burada kalecimiz Şener’i de kutlamamız gerekiyor. O da müthiş kurtarışlar yaparak galibiyet almamızda önemli rol üstlendi.”dedi.

Hüseyin şaşırttı…

Demirspor’da en çok eleştirilen oyuncuların başında Hüseyin Çimşir geliyor. bu kadar eleştiri oklarının hedefi haline gelen Hüseyin, Antep maçında stoper oynadığı ve maçı hatasız tamamladı.

Demirspor’un kaliteli bir ekip olduğuna dikkat çeken Hüseyin Çimşir,”Ekip ruhuyla hareket ettiğimizde çok daha başarılı oluyoruz. Bundan sonra da böyle olacak. Tüm arakdaşlarımı kutluyorum.”şeklinde konuştu.

x