Kamer Gök: “Altınok Öz Kartal Halkının Avukatıdır”

- Yorumlar

Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Başkanı Av. Kamer Gök, bir restorantta düzenlemiş olduğu kahvaltılı basın toplantısında iç ve yerel sorunları masaya yatırdı ve mercek altına aldı.

Fethi Satıcı’nın haberine göre ilçe Sekreteri Hasan Diyaroğlu, İlçe Başkan Yardımcısı, CESUR YÜREK Sadettin Topal, Erdal Kıskanç, Süleyman Güzel, Kibriye Erden, Şengül Gül, Aydın Uçan, Mahalle Birim Başkanları ve çok sayıda gazeteci katıldı.

“ TÜRKİYE’NİN HAYAT DAMARLARI KESİLİYOR”
Efsane ve tecrübeli siyasetçi Av. Kamer Gök, özellikle genel politikaya ağırlık verdi. Cumhuriyet Halk Partisinin Mart yerel seçimlerinde zaferle çıkacağını belirten Gök, bu arada Kartal’ın bazı sorun ve sorunlarına da değindi. TOKİ’yi ağır bir dille eleştiren Gök, “ İstimlak etme ve plan yapma yetkisi mutlaka ve mutlaka TOKİ’nin elinden alınmalıdır. Türkiye’nin HAYAT DAMARLARI KESİLİYOR. Böyle bir yapılaşma mantığı olmaz Devlet ihale Kanunu yok orta da” yorumunu yaptı.

“ YEREL SEÇİME HAZIRIZ”
Gök. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun belirleyeceği başkan adayının hangi isim olursa olsun yanında olacaklarını, destekleyeceklerini ve adayı belediye başkanı seçtirebilmek için CHP ilçe örgütünün yerel seçime hazır olduğunun altını çizdi. Mart ayının son haftasında yapılacak olan yerel seçimlerin çok çekişmeli geçeceğine vurgu yapan Gök, “ Kartal’daki arayışın, Kartal’a uygun olması gerekiyor. Aday kim olursa olsun bizim için bir problem olmayacaktır adayı belirlemek Genel Merkezimizin uhdesindedir. Kartal Belediye Başkanı Kartal halkının avukatıdır belediye başkanımızla dayanışma içersindeyiz. Hiç bir kötüye bizim iyi dememizi kimse beklemesin. Belediye başkanımız Basınla birlikte oturmalıdır” hatırlatması yaptı.

“İSTANBUL İYİ YÖNETİLEMİYOR”
Gök, şöyle devam etti: “ Yerel seçimlerde biz her kesimden oy istiyoruz bu mantık ve anlayışla her kesimi kucaklaşmaya hazırız. Şu konununda önemle bilinmesini istiyorum Jandarma biçiminde belediye başkanımıza yaklaşmayız. Belediye başkanımızın çalışanları ile bir problemi olmamalıdır. İşçi arkadaşlarımız olmasa olmazlarımızdır. Bu sorun elbette kısa süre içersinde çözülecektir, çözülmelidir. CHP her zaman haklının ve emekten yana olmuştur. Bu arada birazda İstanbul’dan söz etme ihtiyacını duydum. İstanbul bana göre iyi yönetilmiyor, yönetilemiyor. Bir süre sonra SU HAVZALARI KURUYACAKTIR. Bunun emareleri görülmeye başlamıştır. İstanbul’un Trafiği 10-15 yıl içinde mutlaka yerin altına alınmalıdır.” Yorumunu yaptı.

“ BASKI ALTINDA”
Gök, “ Kartal’da bir sürü Kamu alını İmara açıldı Kamu alanları TALAN EDİLMİŞ DURUMDA. Yunus’taki eski Çimento Fabrikası alanına Gökdelen dikmek isteyenleri kınıyorum. İstanbul’un mimari konusu büyük bir baskı altındadır” ifadesini kullandı. Gök, bu arada gazetecilerin kendisine yönettiği soruları da içtenlikle ve samimiyetle yanıtladı.

x