Seramiksan’dan Satrançta Örnek Hamle

- Yorumlar

Seramik sektörünün yenilikçi markası Seramiksan’ın spora olan desteği voleybolun ardından satranç alanında da devam ediyor. Seramiksan 2012/13 sezonunda 5 sporcuyla başlattığı bireysel sporcu sponsorluğuna, 2013/14 sezonunda 14 sporcuyla devam ediyor.

Seramik sektörünün öncü markası Seramiksan, Manisa’da uygulamaya başladığı proje kapsamında satrançta ulusal ve yerel çapta başarı kazanmış olan sporculara bireysel sponsorluklarda bulunuyor. Seramiksan proje kapsamında sporculara nakdi destekte bulunarak, satrançta bireysel sponsorluğun önünü açıyor. 2012/13 sezonunda 5 oyuncu ile başlayan proje 2013/14 sezonunda 14 sporcuyla devam ediyor.

Seramiksan’ın sponsorluk desteği verdiği sporcular; Arda Dizdar, Alparslan Dinç, Betül Çınar, Bora Çilek, Büşra Özbek ( 2013 yılı Satranç Milli Takım Oyuncusu), Defne Kebapçı ( 2013 yılı Satranç Milli Takım Oyuncusu), Enes Çelik, Enes Işılak, Kadir Akın, Miraç Kerem Maden, Onur Bayhan, Rojin Beyer, Samet Akbay( 2013 yılı Satranç Milli Takım Oyuncusu), Şenay Akın ve Şiar Algünerhan.

Deha Satranç Eğitim Derneği Antrenör Cihan Yıldırım “Birlikte çalıştığımız sporcuların turnuva masraflarının ailelerinin karşılayabileceğinden fazla olması sporcuların motivasyonunu olumsuz etkiliyor. Ayrıca yaş grupları ilerledikçe ilginin azalması veya sporcuların satrançtan kopması uluslararası çapta sporcu yetiştirmemizin önündeki en büyük engel” dedi. Bu sorunları Seramiksan’ın bireysel sponsorluk projesiyle aştıklarını belirten Yıldırım; Seramiksan’ın projesi sayesinde daha fazla sporcunun daha büyük başarılara imza atacağına inanıyoruz. Bu destekle sporcularımızın sürekli olarak satranca odaklı olmasına büyük katkısı olacağı tartışılmaz” diyerek Seramiksan’a teşekkür etti.

x