Kartal Belediyesi altyapı çalışmalarını aralıksız sürdürüyor

Kartal Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Yol Yapım Amirliği ekipleri mahallerdeki sorunları gidermeye devam ediyor. İlçenin genelinde süren kaldırım çalışmaları hız kesmeden sürüyor. Ekipler, Yunus Mahallesi Kayısılı Sokak’ta yeni kaldırım çalışması başlatarak, 100 metre uzunluğunda 2 metre genişliğinde kaldırıma bordür ve kilittaşı döşeme çalışmasını tamamladı.

Yol Yapım Amirliği ekipleri, aşırı yağmurların neden olduğu sele karşı yağmur suyu kanal çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Karlıktepe Mahallesi Kuyulu Sokak’ta yağmur suyu kanal çalışmasını tamamlayan ekipler, Soğanlık Caddesi’nde bulunan yağmursuyu kanalının ızgaralarını da yeniledi.

Engellilerin sokağa erişimi

Kartal Belediyesi engellilerin kamusal ve sosyal yaşamda yaşadıkları engelleri kaldırmak için çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Engellilerin güvenli sokağa erişimine yönelik altyapı çalışmaları ilçe genelinde hayata geçiyor. Yakacık Çarşı Mahallesi’ne Hamam Sokak’a ve Saman Kafe’ye engelli rampası yapılarak erişilebilir kent planlaması çalışmaları sürüyor.

Eğitime kurumlarına donanım desteği

Fen işleri Müdürlüğü Yol Yapım Amirliği ekipleri kurumlara altyapı, onarım desteği de veriyor. Esentepe’de faaliyet gösteren 50.yıl General Refet Bele İlköğretim Okulu’nun dış kapı ve bahçe duvarı inşaatını tamamlandı. Yetkililer, Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz talimatı ile benzer sorunları olan eğitim kurumlarına destek çalışmalarına devam ettiklerini de belirtti.