Atadıkları adayı yanlışlıkla görevden almışlar

- Yorumlar

CHP’nin belirlemeyi sona bıraktığı başkan adaylarını belirlemek için toplanan MYK ve Parti Meclisi toplantıları partide deprem yarattı. Pazar günü öğlen başlayıp ertesi gün sabahın ilk ışıklarına kadar devam eden toplantılarda belirlenen adaylar birçok tartışmayı, protestoları ve istifa depremini de beraberinde getirdi.

Bunların yarattığı deprem bir yana sabah toz duman dağılınca daha büyük bir rezaletin listelerde gizlendiği ortaya çıktı. Herkes Edirne, Şişli, Bakırköy, Beşiktaş, Maltepe’de ne olacağını merak ederken, en büyük şoku Eyüp’ün sakinleri yaşadı.
25 gün önce adaylığı açıklanan, binlerce kişinin katıldığı aday tanıtım toplantısıyla CHP’nin adayı olarak tanıtılan Hüseyin Selami Çelebioğlu’nun ismi listeden çıkartılmış yerine başka bir isim konmuştu.

100 otobüsle genel merkezi basacaklar

MYK ve Parti Meclisi’nde kimsenin dikkatini çekmeyen, bu nedenle tartışılmadan geçen bu değişiklik Eyüp’de bomba etkisi yaptı. Bu değişikliğin kimin tarafından yapıldığı, sehven mi yapıldığı, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun haberi olup olmadığı da öğrenilemedi. Öte yandan gelen haberlere göre partililer 100 otobüsle genel merkezi basmaya hazırlanıyor.

x