Başöğretmen Atatürk heykeli yerine ne konulacak?

- Yorumlar

Büyükşehir Belediyesi’nden Kadıköy Belediyesi’ne misilleme. Göztepe Parkı’nı Camiye çevirmesi için İBB’ye teslim etmeyen Kadıköy Belediyesi’nin bu uygulamasına karşı İBB de karşı atağa geçti.

Sen misin Göztepe Parkını vermeyen

Kadıköy Belediyesi’nden görüş almadan meydan projesi hazırlayan İBB, tartışılacak yeni bir düzenleme yaptı. Yeni düzenlemede Kadıköylülerin ulusal bayramlarda çelenk koyarak resmi törenler yaptığı Kadıköy Meydanı ve Atatürk Anıtı kaldırılarak yerine bina inşaatları planlandı. Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, projeye tepki göstererek, “Atatürk Anıtı’nın kasıtlı olarak kaldırıldığını, projeye hem kendilerinin hem de Kadıköylülerin izin vermeyeceğini” söyledi.

AK Parti: “Bundan daha güzelini başka yere koyarız”

Ak Parti Grup Sözcüsü Fatih Kaya da projenin tamamının Haydarpaşa Gar, Meydan düzenlemesi olarak 1,5 hektarlık bir alanı kapladığını belirterek, şunları söyledi: “Bu planda yeşil alanlar fazla. Atatürk Anıtı kaldırılacaksa biz daha güzelini başka yere koyarız. Bunun sözünü veriyorum. Konut da var. Ancak ben yeşil alanda görüyorum. Ama bu bir vizyon projesi. Meseleyi siyaseten küçültmeyelim.”

x