Kartallı gençler doğa için fidan dikti

- Yorumlar

Kartal Belediyesi’nin düzenlediği Dünya Su Günü ve Dünya Orman Haftası etkinliği kapsamında öğrenciler daha yeşil bir dünya için elele verdi. Kartal’da eğitim gören öğrenci, öğretmen ve velilerden oluşan yaklaşık 750 kişilik bir grup Yakacık Aydos Orman alanında yapılan ağaçlandırma çalışmalarına katıldı. Kartal Belediyesi ve Tema Vakfı ile işbirliğiyle düzenlenen etkinlik kapsamında yüzlerce fidan diken minik eller daha temiz, daha yeşil bir dünya için örnek bir davranış gösterdi.

Fidan dikim etkinliğine Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Turgut Mermertaş, Ali Rıza İkisivri, Belediye Birim Müdürleri, belediye çalışanları ve Tema Vakfı Bölge Sorumluları, öğrenciler, öğretmenler ve veliler katıldı.

Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün her sene düzenlediği ve bu sene Tema Vakfı işbirliği ile yapılan etkinliğe Kartal’da öğrenim gören ilk, orta, lise öğrencilerinin yanısıra TemaVakfı yavru öğrencileri, Kartal Belediyesi kreş öğrencileri ve Marmara Üniversitesi öğrencileri katıldı.
Sonbaharda Aydos Ormanı’ndan toplanan meşe tohumlarını yetiştirip fidan haline getirerek Dünya Su Günü ve Orman Haftasına dikkat çekmek ve 18 Mart Çanakkale şehitleri anısını yaşatmak için yapılan etkinlikte, öğrenciler Çanakkale şehitlerini ve kendi isimlerini yazarak Yakacık Orman alanında fidanları diktiler.

Fidan dikim etkinliğinde konuşma yapan Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Ali Rıza İkisivri, yoğun programı nedeniyle etkinliğe katılamayan Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün, sevgilerini yolladığını belirterek, “Başkanımız çevre, su ve yeşil konusunda çok duyarlı. Çevre konusunda yaptığımız etkinlikler ve 5 yıl içinde Kartal’da sıfırdan yaparak kazandırdığımız 52 park’la beraber park sayımızı 151’e çıkarttık. Bu bizim yeşile ve çevreye verdiğimiz önemi, duyarlılığımızı gösterir. Yeni dönemde de sizlerin desteğiyle bu güzel çevreye, doğaya, insana olan hizmetimiz devam edecek. Bugün burada çok güzel bir etkinliğe katılarak destek veren, çevresine daha yeşil bir görünüm kazandırmak amacıyla bu aktiviteye katılan, tüm öğrenci, öğretmen ve velilere teşekkür ediyor, bu duyarlılığınızdan dolayı sizleri tebrik ediyorum.” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından öğretmen öğrenci ve veliler tarafından yüzlerce fidan Aydos Orman alanında ağaçlandırma çalışması başlatılan alana dikildi.

x