Görüş: Kartalspor ne oynuyor ki?

- Yorumlar

Kartalspor’un maçlarını yakından takip eden bir kişiyim. Kartalspor’un ne oynadığına bir türlü anlam veremiyorum.

Diyorlar ki takım mücadele ediyor. Fakat futbol “hadi aslanlar sahaya, saldırın ve kazanınla” bitecek kadar spontane değil ki. Taktiksiz düzensiz futbol mu olur. Bu futbol ile bırakın maça gitmeyi insan TV’den bile izlemek istemiyor Kartalspor’un maçlarını.

Futbol yöneticiliği taraftarlıktan farklıdır. Fakat bunu yadırgayamayız. En köklü kulüpleri bile amatörlerin yönettiği bir ülkede bu eleştiriden öte sayılırdı.

Kartalspor bu kadroya ligde kalır ama bu taktik ve düzenle ligde kalamaz. Başarı gelmez bu kadroyla ama taktik ve düzen oluşturulursa ligden düşmez.

Başarı için Süper Lig deneyimi olan bir teknik ekip gerekiyor. Mevcut kadroya baktığımızda bu futbolculardan 2 beden daha iyileri gerekli.

Kartal, İstanbul’un 6 büyük takımından biri durumda. Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe, İstanbul BŞBS ve Kasımpaşa ile birlikte. Ekonominin İstanbul’da döndüğü göz önüne alınırsa Kartal’ın da yakın gelecekte Anadolu Yakasının merkezi olması planlanırken Kartalspor’un daha fazla başıboş ve başarısız durumda kalamayacağı aşikâr. Bu sebeple sıçrama artık olmalı.

Kartal 24

x