Başkan Altınok Öz fabrika işçilerini ziyaret etti

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Kartal da bulunan fabrika ve iş yerlerine ziyaretlerine devam ediyor. Başkan Altınok Öz, “İşçisi, esnafı, üreticisi, sanayicisi ile kısacası aş ve iş yaşamı içinde olan herkesim ile belediye olarak yakın bir diyalogumuz var. Belediye olarak herkesin ve herkesimin belediyesiyiz. Bizim için ötekisi yok. Emeğin değerine inanan ve emeğe sahip çıkan bir düşünceden geliyoruz. ‘Önce insan’ diyerek doğası, çevresi ile yaşanabilir bir Kartal için çalışıyoruz.” dedi.

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr Altınok Öz “Bizim belediyecilik anlayışımız sosyal belediyeciliktir. O nedenle belediyeciliğin doğal görevleri dışında farklı kesimler içinde projeler ürettik. Kadınlar, çocuklar, gençler, engellilerin yanında; Kartal’da yaşayan herkesin daha iyi koşullarda kent dokusundan yararlanması için çalıştık. Parklar, oyun alanları, festivaller yanında iş ve meslek edinme üzerine de çalışmalarda bulunduk. Belediye olarak sivil toplum örgütlerimiz ile de iyi ilişkiler içinde olduk. Sendikalar odalarla yakın çalışmalarda bulunduk. Belediye çalışanlarımız bizim dönemimizde yeni haklar kazandı. Bizim için önemli olan emeğin karşılığının verilmesidir. Şüphesiz işini iyi yaparak üretime katkıda bulunmakta, her çalışan için sorumluluktur. Çünkü biz bir birlik içinde olarak başarılı oluruz. Herkesin işini iyi yapması, herkesin hakkını alması mutlu bir toplum yapısı içinde önemlidir. Kartal Belediyesi olarak bu anlamda Türkiye’de bir ilke de imza attık. Çalışanlarımız yönetim olarak neler konuşuyoruz, ne kararlar alıyoruz diye onların temsilcilerini, Müdür ve Başkan Yardımcıları ile yaptığımız haftalık toplantılara katmaya başladık.” dedi.

“Halı – Kilim Atölyemizle Kadın Emeğine Değer Kattık”

Kadınların meslek sahibi olmaları ve ürettikleri halılar ile ekonomilerine katkı sağlayabilmeleri için Halı-Kilim Atölyesi’ni açtıklarını hatırlatan Başkan Altınok Öz, “Kartal Belediyesi olarak Anadolu’nun özgün halı ve kilim türlerine Kartal’da yeniden hayat veriyoruz. Halı-Kilim Atölyemiz sayesinde meslek kazandırdık. Gerek belediye çalışanlarımız, gerek halkımız için belediye olarak yaptığımız çalışmalar oldu. Kadınların meslek sahibi olması için Kartal Belediyesi olarak Aşçılık Okulu açtık. Türk ve Dünya mutfağını kapsayan nitelikli eğitim sayesinde kursiyerlerin daha mezun olmadan firmalar tarafından işe alındı.” diye konuştu. Çalışanlarda Başkan Altınok Öz’e gösterdiği yakın ilgi için teşekkür ettiler.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar