Maltepeli Kıraç hayranının dramı vicdana getirdi

- Yorumla

Milliyet’ten Gökhan Karakaş’ın haberine göre İstanbul Maltepe’de 21 Nisan gecesi bir devlet dairesinde çalışan yüzde 90 görme engelli Emriye Çelebi’nin evine giren hırsızlar, birkaç dakika içinde dizüstü bilgisayar, video kamera ve fotoğraf makinesini alarak kaçtı.

Hırsızlığı öğrendikten sonra karakola başvuran Emriye Çelebi, geçtiğimiz günlerde yine gece yarısı evinin penceresinden kendisine “Mutfağa bak” şeklinde seslenildiğini duydu.

‘Biz vicdansız değiliz’

Mutfağa gittiğinde bilgisayar ve video kamerasının geri getirildiğini belirleyen Çelebi, çok sevindi. Hırsızların “Biz hırsızız ama vicdansız değiliz. Engelli olduğunuzu gördük çok üzüldük. Mecburiyetten yaptık özür dileriz. Allah acil şifalar versin, bizi affedin” şeklinde bir de not bıraktığını söyleyen Çelebi, şimdi geri gelmeyen fotoğraf makinesini bekliyor.

Anadolu rock şarkıcısı Kıraç’ın sıkı bir hayranı olduğunu ve defalarca görüştüğünü söyleyen Emriye Çelebi, çalınan fotoğraf makinesinde de 6 Mart’taki konserinde birlikte çektirdiği fotoğrafların olduğunu belirtti. Çelebi, “Kıraç’la geçirdiğim dakikaları gösteren fotoğraflar benim için makineden değerli” dedi.

x
Yorumlar