CHP 2011 yılbaşını Soma işçileri ile yer altında karşılaşmıştı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,2011 yılını Soma’da madencilerle kutlamıştı.

İşte 2011 yılında Kemal Kılıçdaroğlu’nun Soma’da yeni yılı karşılamasıyla ilgili o dönem yapılan haber:

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, emeğe ve alın terine saygısının bir göstergesi olarak yeni yılı Soma’da maden işçileriyle karşıladığı belirterek, ”Soma’dan 81 ile selam olsun; 2011 yılı emeğin, alın terinin yılı olsun” dedi.

Yeni yıla Soma’daki Darkale Maden Ocağı’nda maden işçileriyle birlikte girmek üzere ilçeye gelen Kılıçdaroğlu, CHP İlçe Lokali önünde halka seslendi. Çok sayıda vatandaşın toplandığı meydanda izdiham yaşandı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaoğlu’nun ise kalabalık nedeniyle aracından çıkamadığı gözlendi.

Lokal önüne yerleştirilen masanın üzerine zorlukla ulaşabilen Kılıçdaroğlu, masanın üzerine çıkarak yaptığı kısa konuşmada, halkın zor anlar yaşayan basın mensuplarına yardımcı olmasını istedi.

Kılıçdaroğlu, emeğin harman olduğu yere geldiklerini ”maden işçilerinin alın terini koklamak üzere Soma’ya geldiklerini” söyledi. Soma’ya tekrar geleceğini, halkla daha uzun süre vakit geçireceğini dile getiren Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

”Hepinizin yeni yılı kutlu olsun. Soma’dan bütün Türkiye’ye selam gönderelim; Soma’dan Trabzon’a, Rize’ye, Diyarbakır’a, Çorum’a, Çankırı’ya, Muğla’ya, Tekirdağ’a, Zonguldak’a, İstanbul’a, 81 ile selam olsun, 81 ili kucaklıyoruz. Emeğe, alın terine her zaman her yerde saygı duyuyoruz. Siyasette yola çıkarken bir söz verdim ‘halk için çalışacağım’ dedim, ‘halka yalan söylemeyeceğim’ dedim, ‘halkın sorunların çözmeye talip oluyorum’ dedim. Sizlerin bayrağını taşıyacağım, sizler güçlü oldukça Türkiye güçlü olacaktır, sizin desteğinizle. Umudum sizsiniz, gücüm sizsiniz, destek verin, yetki verin Türkiye’yi aydınlığa çıkaralım.”

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar