Görüş: Farklı bir Belediyespor önerisi

- Yorumlar

Kartal Belediyespor isimli bir futbol takımı Kartal Belediyesi tarafından kuruldu yakın zamanda. Bu takım amatör futbol liglerinde mücadele ediyor. Gençlik kategorilerinde iyi iş çıkarıyor. Ama gel görün ki bu takım neden var kimse bilmiyor ve anlayamadı.

Kartalspor zaten Kartal’da en çok bilinen ve desteklenen hatta 1.ligde bulunan bir takım varken ne gerek var diye düşündü herkes ve hala öyle düşünüyor.

Ben böyle düşünmeyeceğim. Kartal Belediyespor olabilir, olmalıdır hatta futbol takımı da olabilir. Ama ben farklı bir öneride bulunacağım.

Kartal Belediyespor futbol yerine Voleybol, Basketbol veya Hentbol gibi branşlarda oluşturulsaydı daha iyi olmaz mıydı? Bu takım amatör değil bu branşların en üst liginde oynayacak şekilde.

Misal geçen hafta Voleybol Liginde Sarıyer Belediyesi ile Beşiktaş mücadele etmişti. Tüm medyada Sarıyer Belediyesi Beşiktaşın rakibi olarak geçiyordu. Muazzam bir reklam Sarıyer Belediyesi için.

Bu yalnız reklam meselesi de değil. Zaten millet futbola doymuş, futbolun kazandırdığı bir görsellik amatör mecrasında yok ki. Bunun yerine bu branşlarda Kartal’dan çok yetenekli sporcular çıkartılabilirdi.

x