İBB’den ek kontenjanlar için hizmet

İBB’nin “Tercih Danışma Merkezleri” LYS 2015 üniversite ek yerleştirme tercihleri için meydanlarda hizmet vermeye başladı.

(NOT: Kartalda İBB’nin bu hizmeti neden vermediği ise bir soru işareti olarak durmaktadır..)

Eğitim kurumlarıyla birlikte üniversiteye giriş sınavlarının ardından İstanbul’un meydanlarında 11 yıldır tercih danışma ve rehberlik hizmeti veren İstanbul Büyükşehir Belediyesi, LYS 2015 üniversite ek yerleştirme döneminde de adayları yalnız bırakmıyor.
Üniversite adayları İBB Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve 4 farklı eğitim kurumuyla birlikte 8 farklı noktada hizmet veren “Tercih Danışma Merkezleri”ne 17-21 Ağustos tarihleri arasında gelerek uzmanlardan doğru bölüm ve üniversite tercihi konusunda destek alabilecekler.
8 farklı meydanda hizmet veriliyor
17-21 Ağustos tarihleri arasında yapılacak ek yerleştirme tercihleri için İstanbul Aydın Üniversitesi – Anadolu Bil Meslek Yüksekokulu, İstanbul Esenyurt Üniversitesi, Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu ve Şişli Meslek Yüksekokulu’nun uzman eğitimci ve rehberlik kadroları 8 farklı meydanda üniversite adaylarını bekliyor.
ALO Tercih Hattı yeniden devrede
Meydanlardaki tercih danışmanlığı hizmeti, engelli üniversite adaylarına ya da merkezlerin kurulduğu alanlara gelme fırsatı bulamayan adaylara bir telefon kadar yakın. Adaylar, 0212 600 87 05 Alo Tercih Hattı’nı arayarak ek kontenjan tercihleri süresince hizmet alabilecekler.
İBB 465 bin öğrenciye rehberlik hizmeti sağladı
İBB Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından koordine edilen ve adayların doğru bölüm ve doğru üniversite tercihi için her yıl verilen “Tercih Danışma Merkezleri”nden bu yıl da dahil olmak üzere 465 bin üniversite adayı hizmet aldı.
“Tercih Danışma Merkezleri”nin yer aldığı meydanlar şöyle:

1. Bakırköy Meydanı
2. Şirinevler Meydanı
3. Bağcılar Meydanı
4. Beylikdüzü Meydanı
5. Cevahir AVM Önü
6. Gaziosmanpaşa Meydanı
7. Kadıköy İskele Meydanı
8. Üsküdar Meydanı

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar