Mehmet Baransu CHP ve MHP’lileri Kartal’a Çağırdı

Silivri Cezaevi’nde tutuklu bulunan Taraf gazetesi yazarı Mehmet Baransu, yarınki duruşma öncesi CHP ve MHP’lilere çağrıda bulundu.

Mehmet Baransu, MİT’in CHP ve MHP’li iş adamlarını fişleme belgelerini yayınlanması sebebiyle yargılandığı davaya kendisine destek olmak isteyen herkesi Kartal’daki Anadolu Adliyesi’ne çağırdı.

Baransu’nun 54 yıl hapsinin istendiği MGK davasının ilk duruşması Kartal Anadolu Adliyesi Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek.

Baransu bugünkü Taraf’ta yer alan yazısında herkese çağrıda bulunarak, “Baykal dahil tüm CHP ve MHP’lileri bu hukuksuzluğu yapanlardan hesap sormaları için duruşmaya bekliyorum.” dedi.

İşte Baransu’nun yazısının o bölümü:

CHP VE MHP’NİN HESAP SORMA VAKTİ

“Çarşamba günü saat 10:00’da Anadolu Adliyesi Ağır Ceza Mahkemesi’nde duruşmam var. Gerekçe; MİT’in CHP ve MHP’lileri fişleme belgesini yayınlamam. Hani şu Deniz Baykal ve damadının da fişlendiği belgeler. MHP’li işadamlarının fişlenip kendilerine ihale verilmediği belgeler. 54 yıl hapsim isteniyor. Baykal dâhil tüm CHP ve MHP’lileri bu hukuksuzluğu yapanlardan hesap sormaları için duruşmaya bekliyorum.”

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar