Maltepe’ye “Güneş” Doğacak

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Maltepe’yi, çevre dostu enerjinin en iyi şekilde kullanıldığı bir kent haline getireceğiz” dedi.
Maltepe Belediyesi, ilçe genelinde yenilenebilir enerji kaynaklarını etkin bir şekilde kullanmak için düğmeye bastı. Güneş panelleri ile hem halka hizmet etmeyi, hem de yenilenebilir enerjinin kullanımı konusunda öncü olmayı planladıklarını dile getiren Başkan Kılıç, “Maltepe, güneş enerjisini nasıl daha verimli kullanabilir, farklı projeleri ve fırsatları değerlendiriyoruz. Maltepe’nin geleceğini kurarken yenilenebilir enerji kaynaklarına öncelik vereceğiz” diye konuştu.
TSKM’DE GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANILACAK
“Türkiye’nin stratejik olarak önemli bir bölgede yer alması, güneş enerjisi ile ilgili projelerde kilit ve öncü bir ülke olmasını sağlıyor” diyen Başkan Kılıç, şöyle devam etti:
“Biz Maltepe’yi, çevre dostu enerjinin en iyi şekilde kullanıldığı bir kent haline getireceğiz. Kurduğumuz temaslarla bunun ilk örneğini, ilçemizde bulunan Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde hayata geçireceğiz. Buranın enerji ihtiyacını, tamamen güneş ile sağlayarak yapacağız. Ayrıca ilçedeki bir ilkokulun enerji ihtiyacı da, kurulacak güneş panelleri ile karşılanacak. Hayata geçirilecek olan bu projelerle Maltepeliler, doğal kaynakların kullanımına teşvik edilecek.”
YENİ BİNALARA ENERJİ PANELİ
Türkiye güneş enerjisi konusunda işin çok başında olduğunu ifade eden Başkan Kılıç, “Yenilenebilir enerjinin Türkiye geneline yerleşmesi için büyük adımlar atılması gerekiyor. Maltepe’de yeni yapılacak binalarda, enerji panellerini zorunlu tutacağız. Güneş enerjisi, çevreyi kirletmeyen üretimi ile önemli bir potansiyele sahip. Biz bu enerjinin kullanımını yerelde pratiğe dönüştüren örnek bir ilçe olacağız” dedi.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar