Kartal’da yaşayan 39 yaşındaki İbrahim Çevik’in başına gelenler..

- Yorumlar

Kimlik bilgileri dolandırıcıların eline geçen İbrahim Çevik’in başına gelmeyen kalmadı. Sahte kimlikle 65 milyon lira borçlandırıldı. 220 mahkeme gördü, 219’undan beraat etti. Şimdi son davayla uğraşmaktadır.

Kartal’da yaşayan 39 yaşındaki İbrahim Çevik, işçi olarak hayatını kazanıyordu. 2000’de eşiyle araları açıldı. Boşanma davası sırasında bir polis, “Hakkında karşılıksız çekten tutuklama kararı var” dedi. Çevik, anlamadı ama tutuklanmamak için borcu ödedi. 10 gün sonra, bir bankadan ilk ödeme ihtarı geldi. Devamında ise birçok ihtar aldı. Bir gün Bursa’da adam yaralama olayına adının karıştığını öğrendi. İzmir, Kütahya ve Antalya’da kredi ve kiralanan aracın borcu üzerinde çıktı. Hakkında 220 dava açıldı. Mahkeme mahkeme dolaşıp 219’undan beraat etti. Bir davası ise hâlâ devam ediyor. Çevik, Kartal Cumhuriyet Başsavcılığı aracılığıyla, Merkez Bankası, Emniyet Genel Müdürlüğü, Trafik Denetleme Müdürlüğü ve Maliye Bakanlığı’ndan şahsın yakalanması ve işlem yapamaması adına tedbir istedi.

10 İŞYERİNDEN KOVULDU
Sık sık gittiği davalardan dolayı, çalıştığı 10 iş yerinden de kovulan ve işsiz kalan Çevik, yaşadıklarını SABAH’a anlattı:
Hayatımda bankaya adım atmadım. Okuma-yazmam da yok ama hepsinde işlemlerim var. O şahsın artık yakalanmasını istiyorum.
Tanımadığım bir kişi, adıma Ümraniye’de kayıp nüfus cüzdanı ilanı vermiş. Nüfus müdürlüğünden yeni bir nüfus kağıdı çıkarıldı.
İl dışındaki duruşmalara, arkadaşlarımın kahvehaneden topladığı parayla gittim.
Bıktım artık. Bir telekominikasyon şirketinin açmış olduğu son davam kaldı. Onu da atlatıp artık mahkeme yüzü görmek istemiyorum.

x