Başkan Öz Minik Cimnastikçilere Ödül Verdi

- Yorumlar

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Kartal’da bulunan ve Türkiye Cimnastik Federasyonu’nun düzenlediği ödül törenine katıldı. Cimnastik müsabakalarında dereceye giren minik sporculara madalyalarını ve kupalarını verdi.

Madalya töreninin ardından konuşan Başkan Op. Dr. Altınok Öz, Kartal Belediyesi’nin kreş sayısını 14’e çıkaracağını söyleyerek şöyle konuştu: “Kartal Belediye Başkanı olduğum 2009 yılında, Kartal’da 1 kreş vardı. Biz bu sayıyı 11’e çıkardık. Üç mahalleye daha kreş açıp kreş sayımızı 14’e çıkaracağız. 612 çocuğa eğitim veriyoruz. Kreşlerimizde çocuklarımız yüzme, satranç ve bale eğitimleri de alıyor” dedi.

“Cimnastik yapan çocuk her türlü sporu yapar”

Türkiye’de Cimnastik Federasyonu’na bağlı tek salonun Kartal’da bulunduğunu belirten Başkan Altınok Öz, cimnastik yapan çocuğun her türlü sporu başarıyla yapabileceğini ifade ederek şöyle devam etti: “Federasyona bağlı tek cimnastik salonu Kartal’dadır. Sporu destekliyorum. Çocuklarınızı cimnastiğe gönderin. Cimnastiğe başlamanın yaşı 3 ila 7’dir. Cimnastik yapan çocuk, her türlü sporu yapabilir. Futbol, basketbol, voleybol, yüzme ve diğer sporları rahatlıkla yapar. Spor disiplini içerisinde, bedenin terbiye edilmesi çok önemlidir.”

“Parklara kanserojen ve petrol türevi maddeleri sokmam”

2009 yılında göreve geldiğinde 144 bin metrekare olan park ve yeşil alanı 300 bin metrekareye ulaştırdıklarını ifade eden Başkan Altınok Öz, “Park alanlarımızda artış oldu. Geçen dönem 144 bin metrekare olan alanlarımızı, 300 bin metrekareye çıkardık. Parkların bakımları yapılıyor. Kanserojen ve petrol türevi maddeleri kesinlikle parklara koymam. Parklar kum olacak. Yazın güneşte kum içinde mikrop barınmaz. Kum, çocuğun psikolojik ve fiziki gelişimi için de gerekli. Çocuklar spor yapmalı. Çocukların enerjilerini atabileceği park ve sahalar olmazsa suç oranı artar. Çocuklarımızı madde bağımlılığından korumak için mahallelerde parklar ve spor yapabilecekleri alanlar oluşturmalıyız”

x