Kartal’da işçiler asgari ücret ve kadro talepleri için bildiri dağıttı

- Yorumlar

İstanbul Kartal’da dün (21 Aralık) akşam mesai saati sonrasında bildiri dağıtan işçiler, taşeron çalışmanın yasaklanması, kayıtsız şatsız tüm işçilere kadro verilmesi ve asgari ücretin insanca yaşayacak bir ücret olması talebini yeniledi. Bildiri dağıtımına DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu, Genel-İş, Dev Sağlık-İş, Güvenlik-Sen. Enerji Sen ve Basın-İş sendikaları üyeleri katıldı.

DİSK’e bağlı sendikalara üye işçiler bir süredir sabah mesai saati başlamadan ve akşam mesai sonrası işçilerin yoğun kullandığı metro ve metrobüs duraklarında, vapur iskelelerinde taşeron çalışma yasaklansın ve insanca yaşamaya yetecek ücret talebiyle bildiri dağıtıyor.

DİSK Güvenlik-Sen Marmara Bölge Temsilcisi Erdoğan Demir, “Hükümetin yüz günlük programına karşı taleplerimiz asgari ücret bin 900 olsun ve tüm işçiler kayıtsız şartsız kadroya alınsın. İnsanca bir yaşam için mücadelemiz sürecek ” dedi.

Genel-İş Kartal Belediyesi işyeri temsilcisi Ahmet Arıkan ise Kartal Belediyesi’nde taşeron olarak çalıştığını, taşeronun kayıtsız şartsız kaldırılması için mücadele ettiklerini vurguladı. Taşeron işçilerin eşit şartlarda kadroya alınmasını talep ettiklerini belirten Arıkan, “Karlar azami ücretler neden asgari diye soruyoruz. Bizler insanca yaşam istiyoruz. Mücadelemize tüm emek yanlılarını davet ediyoruz” dedi.

Kartal Belediyesi’nde taşeron olarak çalışan Genel-İş üyeleri Murat Aydoğan ve Fatma Gül Altınöz kadroda asıl iş yardımcı iş tanımının olamayacağını bütün işçilerin koşulsuz şartsız kadroya alınması için mücadele ettiklerini söyledi.

Adsız

x