Kartal’da halk müziği ziyafeti

Kartal’da yıllardır musiki denince akla gelen ilk kurumlardan biri olan Dr. Arif Şanlı Musiki Derneği’nin solistleri, Kartal Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde sahne aldı.

Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün, Ocak ayı etkinlik programı kapsamında verilen ‘THM Solistler Geçidi’ konserine Kartallıların ilgisi yoğun oldu. Ahmet Turan Şan’ın şefliğinde sahne alan Dr. Arif Şanlı Musiki Derneği üyeleri, seslendirdikleri birbirinden değerli eserlerle dinleyenlere unutulmaz bir akşam yaşattı. Konserin sonunda sahneye çıkan Dr. Arif Şanlı, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e desteklerinden dolayı teşekkür ederken Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü de Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz adına kendilerine çiçek takdim etti.

Dr. Arif Şanlı Musiki Derneği

Kartal’da yıllardır musiki denince akla gelen ilk kurumlardan biri Dr. Arif Şanlı Musiki Derneği’dir. Atalar Viyadük altında bulunan dernek merkezinde de koro, çeşitli konserler vermektedir. Dernek, konserlerin dışında da eğitim faaliyetlerinde bulunmaktadır. Türk Halk Müziği’nde ve çok sesli müzikte birbirinden değerli müzik eğitmenleri dernekte eğitim vermektedir.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar