Kartal Ekolojik Pazar ile Beslen Oyun Atölyesi ile Eğlen

- Yorumlar

Anadolu yakasının ilk ekolojik pazarı olan ve her Pazar günü doğal ve sağlıklı besinler satın almak isteyen Kartallıların alışveriş noktası haline gelen Kartal Ekolojik Pazar alanında minikler de Oyun Atölyesi’nde hafta sonlarını daha eğlenceli ve yaratıcı aktivitelerle geçirme fırsatı buluyor.

13 Mart Pazar günü Kartal Ekolojik Pazar’ın yanında hizmet veren Saman Kafe’de faaliyet gösteren Oyun Atölyesi, her Pazar 8.30 – 16.00 saatleri arasında çocuklar ve aileleri için sanat, oyun ve oyuncağı buluşturuyor. Çocuklar için sağlığa zararlı kimyasallar içermeyen organik materyaller kullanılarak çeşitli etkinliklerin düzenlendiği Oyun Atölyesi’nde ahşap oyuncak standı yer alıyor. Burada çocuklar, kendi oyuncaklarını yapma ve boyama gibi üretken faaliyetlerle yaratıcılıklarını ve hayal dünyalarını ortaya koyma imkanı buluyor.

Kartal Belediyesi Ekolojik Pazar Saman Kafe’de yer alan Oyun Atölyesi, her Pazar günü düzenlediği etkinliklerin yanısıra her ayın 2. Pazar’ı, farklı bir konu belirleyerek uzman eğitmenler eşliğinde daha geniş kapsamlı atölye çalışmaları yapıyor. Bu kapsamda Mart ayının konusunu “Ķüçük Marangozlar: Halkalı ve Tahtalı Oyun ve Oyuncaklar” olarak belirleyen Oyun Atölyesi, 13 Mart Pazar günü Kartallı minikleri ve ailelerini Kartal Ekolojik Pazar alanına bekliyor.

Yer: Kartal Ekolojik Pazar – Saman Kafe Oyuncak Atölyesi etkinlik alanı
Tarih: 13 Mart 2016 Pazar
Saat: 08.30 – 16.00

x