Eşcinsel olduğu için öldürülen Ahmet Yıldız’ın duruşması bugün Kartal Adliyesinde..

- Yorumlar

Davanın 21. duruşması 1 dakika sürmüştü… 22. duruşması da 30 saniye sürdü..

Eşcinsel olduğu için babası tarafından öldürülen Ahmet Yıldız davasının ertelenen duruşması bugün görüldü. Davanın 21. duruşması 1 dakika sürmüştü, 22. duruşması da 30 saniye sürdü..

Duruşma, bugün İstanbul Anadolu Adliyesi’nde saat 09.00’da başladı.

Eşcinsel olduğu için babası tarafından 2008 yılında katledilen Ahmet Yıldız davasının 22.duruşması Kartal’da bulunan Anadolu Adliyesi 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Sanığın yakalanamamasından dolayı dava ileri bir tarihe ertelendi.

Kartal’da bulunan Anadolu Adliyesi 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen ve 30 saniye süren 22. duruşma, “Sanık Yahya Yıldız adına çıkarılan yakalama emrinin devamı ile infazının beklenmesine, ayrıca akıbetinin araştırılmasına” denilerek 08.09.2016 günü saat: 09:40’a ertelendi.

Ne olmuştu?

Ahmet Yıldız, babası Yahya Yıldız tarafından öldürülmeden önce ailesinden ölüm tehditleri aldığını savcılığa bildiren Ahmet Yıldız için yetkili kurumlar tarafından bir önlem alınmamıştı. Ahmet Yıldız, 2008’de öldürüldüğünde henüz 26 yaşındaydı. Medya, İngiltere’deki Independent gazetesinin olayı “Türkiye’deki ilk eşcinsel töre cinayeti mi?” başlığıyla duyurması üzerine konuyu gündeme getirdi. Ahmet Yıldız’ın hayatı, 2011 yılında Zenne filmiyle beyaz perdeye taşındı.

x