Kartal Beledi̇yesi̇ çocuk bayramı satranç turnuvası 16-17 Ni̇san’da

- Yorumlar

Kartal Belediyesi, 23 Nisan etkinlikleri kapsamında minikler için 4. kez satranç turnuvası düzenliyor. Kartal Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu işbirliğiyle düzenlenecek ‘Kartal Belediyesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 4. Satranç Turnuvası’ 16-17 Nisan 2016 tarihlerinde gerçekleştirilecek.
Kartal Yakacık’ta bulunan İstanbul Ticaret Odası Spor Salonu’nda yapılacak turnuvada müsabakalar; minikler, ümitler, küçükler, yıldızlar ve rating kategorisi olmak üzere 5 kategoride yapılacak. 1998 ve sonrası doğumlu sporcuların katılımına açık olacak turnuvada 500 sporcu, 6 tur İsviçre sisteminde 35dk+30sn düşünme temposunda mücadele edecek.

Kartal’da satranç sporunun gelişmesine büyük önem veren ve bu amaçla özellikle çocukların satranç öğrenmesi için kurslar açan Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, ” Amatör veya profesyonel satranç, özellikle çocuklarımızın mutlaka ilgilenmesi gereken sporlardan biri. Çünkü satranç onlara, stratejik düşünme, bireysel karar alma ve sorgulama becerisi kazandırıyor, ayrıca zeka ve kabiliyeti geliştirdiği gibi beyni de çalıştıran bir spor. Bu nedenle Kartal’da bu sporun yaygınlaşması, gelişmesi için çalışmalar yapmaya ve satrancın yeni yıldızlarını keşfetmeye, yetiştirmeye devam edeceğiz” dedi.

x