Kartallı’lardan hafta sonu nostalji̇k si̇nemaya yoğun ilgi

- Yorumlar

Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün düzenlediği Ramazan Ayı etkinliklerine bu yıl farklı bir renk katan Nostaljik Açık Hava Sineması’nda geçtiğimiz hafta sonu iki farklı filmin gösterimi gerçekleştirildi. Cumartesi akşamı gösterimi yapılan ve son dönem yapımlarından biri olan “Kocan Kadar Konuş” adlı sinema filmi ile Pazar akşamı gösterimi yapılan ve Yeşilçam’ın klasikleri arasında sayılan “Tosun Paşa” ile Kartal Meydanı’na gelen vatandaşlar eğlenceli saatler geçirdi. Vatandaşların, film keyfinin yanı sıra yazlık sinemaların tatları olan patlamış mısır, çekirdek, gazoz ve dondurma gibi yiyecekleri de alabilecekleri Nostaljik Açık Hava Sineması, sıcak havada vatandaşların ilgisini çekiyor.

Televizyonların henüz yaygınlaşmadığı 70’lerde yoğun ilgi gören açık hava sineması kültürünü Kartal’da tekrar canlandıran Kartal Belediyesi’nin oluşturduğu Nostaljik Açık Hava Sineması’nda hafta sonu film gösterimleri yapıldı. Eski model pikap türü bir araçla hafta içi mahalleleri dolaşarak filmlerin anonslarının yapıldığı etkinlikte eski yazlık sinemalar gibi dekore edilen ‘Nostaljik Açık Hava Sineması’nda bu hafta Cumartesi akşamı beyaz perdeye, başrollerini Ezgi Mola ve Murat Yıldırım’ın paylaştığı “Kocan Kadar Konuş” adlı romantik komedi yansıtıldı. Pazar akşamı ise defalarca izlense de yine de güldürmeyi başarabilen ve Yeşilçam’ın en önemli komedi klasiklerinden biri olan “Tosun Paşa” gösterildi. Başrollerini Kemal Sunal ve Şener Şen’in paylaştığı film, açık hava sinemasını dolduran Kartallıları yine güldürdü.

Nostaljik Açık Hava Sineması’nda 02 Temmuz Cumartesi günü saat 21.15’te ” Neşeli Günler”, 03 Temmuz Pazar günü saat 21.15’te ise “Süt Kardeşler” adlı filmlerin gösterimi yapılacak. Her ikisi de Türk sinemasının komedi klasikleri arasında sayılan filmler, Kartal Belediyesi Nostaljik Açık Hava Sineması’nda gösterimi yapılacak son filmler olacak.

AÇIK HAVA SİNEMASI (3)

x