Egemen Bağış Maltepe’den Bombaladı

- Yorumlar

CHP’ye meydan okuyan Bağış, “Kemal Bey, koltuğu kaybetmek istemiyorsa yüreği yetiyorsa gelsin bir daha aday olsun. Bizim adayımızın kim olacağı çok önemli değil. Biz inşallah yüzde 60-70 oy alacağız.” dedi.

Bakan Bağış, Maltepe AK Parti teşkilatı tarafından Cevahir Otel Asia’da düzenlenen ‘AK Parti Sivil Toplum Buluşmaları’ toplantısına katıldı. Egemen Bağış, İstanbul Belediye Başkanlığı’nı AK Partinin büyük bir farkla kazanacağını savunarak, “Kemal Bey, ününü, İstanbul’a başkan adayı olmakla kazandı. Buradan kendisine bir çağrıda bulunmak istiyorum. Koltuğu kaybetmek istemiyorsa yüreği yetiyorsa gelsin bir daha aday olsun. Bizim adayımızın kim olacağı çok önemli değil. Konu, AK Parti’den kimin aday olacağı değil, seçimi büyük bir farkla kazanacağıdır. Biz inşallah yüzde 60-70’lik performansı ortaya koymak için çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.

SARIGÜL İÇİN OYUNLAR DÖNÜYOR

Konuşmasında, CHP içinde çatışmaların olduğunu ifade eden Bağış, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün partiye alınması için oyunların döndüğünü savundu. Kılıçdaroğlu’nun zor durumda kaldığını ileri süren Bağış, “Sayın Genel Başkan Kemal Bey, çok kötü bir tuzağa düştü. Belirli çevreler tuzak kurdular, adamcağızı mayına bastırdılar. Bir fenomen yarattılar. Sarıgül fenomeni. Öyle bir ortam oluştu ki Sarıgül’ü partiye alsa, koltuğu kaybedecek, almasa adamı kahraman yapacak. Her halükarda kaybediyor. Mayına bastı. Allah, bu genel başkanı CHP’nin başından eksik etmesin. Her gün sağlığına dua ediyoruz. Daha iyisini bulamazlar.” diye konuştu.

x