AKP ilçe başkanına FETÖ operasyonu

- Yorumlar

Ankara’da bu sabah Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) kapsamında çok sayıda göz altı yapıldı. Ajansların geçtiği bilgilere göre göz altına alınanlar arasında AK Parti Pursaklar İlçe Başkanı M.K. de bulunuyor.

FETÖ operasyonları AK Parti’ye uzandı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen FETÖ soruşturması çerçevesinde örgütün şifreli haberleşme programı “ByLock”u kullandığı belirlenen ve aralarında Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Keçiören, Sincan ve Kahramankazan belediyelerinde çalışanların da olduğu 79 şüpheli hakkında gözaltı kararı alındı. Şüphelilerin 60’ı Ankara Büyükşehir Belediyesi, 19’u ise ilçe belediyelerinde çalışıyor. Ajansların geçtiği bilgilere göre göz altına alınanlar arasında AK Parti Pursaklar İlçe Başkanı M.K. de bulunuyor.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan bazı şüpheliler, ifadeleri alınmak üzere emniyete götürüldü. Şüphelilerden 56’sının aktif olarak söz konusu belediyelerde çalıştığı, 23’ünün ise kurumlarından ihraç edildiği öğrenildi.

x