Kılıçdaroğlu ve adalet yürüyüşçüleri Kartal Tekel arazisinde kamp yapacak

- Yorumlar

Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı ve büyük bir toplumsal destek alan Adalet Yürüyüşü İstanbul’a geliyor. Kemal Kılıçdaroğlu’nun İstanbul Maltepe’de yapılacak dev adalet mitingi öncesi konaklama detayları belli oldu. Aldığımız bilgilere göre Kılıçdaroğlu ve adalet yürüyüşçüleri Kartal Dragos’taki Tekel arazisine kamp kuracak.

15 Haziran Perşembe günü Ankara Güvenpark’tan yola çıkan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğündeki adalet korteji, yirmi birinci gününde de İstanbul’a doğru yürüyüşüne devam ediyor. Kortej dün geceyi Körfez ilçesi yakınlarında kurulan kamp alanında geçirdi. Adalet yolcuları Kılıçdaroğlu’nun konuşmasının ardından yürüyüşe geçti. 21. gün etabının başında konuşan CHP lideri “Adaleti siyasetin emrine verirseniz Türkiye’nin başı beladan kurtulmaz. Adaleti siyasetin emrine verirseniz Türkiye’de demokrasi olmaz. İnsan hakları ihlalleri olur” dedi.

Saat 21’de Halk TV’de yayınlanan Erol Mütercimler’in programına katılan CHP’li Hakkı Sağlam, Kılıçdaroğlu ve adalet yürüyüşçülerinin Kartal Dragos’ta konaklayacaklarını doğruladı. Sağlam yaptığı açıklamada, Kılıçdaroğlu’nun Dragos’a varana kadar toplumun güvenliği ve ambulansların E5’i ve sahil yolu bağlantısını kullanmasını engellememek için çok çok sade bir yürüyüş yapmak istediğini söyledi. Öte yandan Sağlam’ın bu sözleri kafaları karıştırırken, Sağlam yine de Maltepe’deki mitinge tüm İstanbul’u davet etti.

x