İmam hatipe kaydolan çocuklara aylık 250 TL burs verilecek

- Yorumlar

İzmir’de Hilal Mahallesi Muhtarlığı pankart asarak imam hatip ortaokuluna kaydolan her çocuğa 250 TL burs verileceğini, burs için başvuruların muhtarlığa yapılacağını duyurdu.

İzmir’in Konak ilçesinde bulunan Hilal Mahallesi Muhtarlığı, pankart asarak yeni açılan imam hatip ortaokuluna kaydolan her çocuğa aylık 250 TL burs verileceğini duyurdu. Burs almak isteyenlerin muhtarlığa müracaat etmelerini istedi.

Birgün’ün haberine göre, Hilal Mahallesi Muhtarlığı, imam hatiplere teşvik işini üstlenerek 250 TL burs verileceğini söyleyip ailelerden çocuklarını Şehit Astsubay Bülent Aydın İmam Hatip Ortaokulu’na kaydettirmelerini istedi.

Muhtarlığın burs verileceğini söylediği pankartta şu ifadeler yer aldı:

Şehit Astsubay Bülent Aydın Ortaokulu açıldı. Okula yazılan her çocuğa aylık 250 TL burs verilecektir. 5’inci, 6’ncı ve 7’inci sınıflara çocuklarını yazdırmak isteyen aileler, mahalle muhtarlığına müracaat edebilir

Kaynak MEB’den

İmam hatip ortaokullarına sağlanan burs imkânı sadece Şehit Astsubay Bülent Aydın İmam Hatip Ortaokulu ile sınırlı kalmadı. Birgün’ün haberine göre, İzmir’in çeşitli semtlerinde bulunan farklı okullarda da aynı uygulama hayata geçirildi. İmam hatipli öğrencilere sağlanan bursların Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) kaynaklı protokolü imzalayan dini vakıflar üzerinden karşılandığı da edinilen bilgiler arasında yer aldı.

“Talep eden tüm imam hatiplere sağlanacak”

Mahalle muhtarı, hangi sınıf düzeyinde olursa olsun kayıt yaptıran her öğrenciye 250 lira burs verileceğini belirtti. Muhtar, MEB’den talepte bulundukları takdirde, muhtarlıklar üzerinden imam hatip ortaokulu öğrencilerine burs imkânı sağlanacağını da kaydetti.

x