Mehmet Sekmen’in desteklediği vakıftan Kartal sahiline cami

- Yorumlar

Maltepe Erzurumlular Vakfı, Kartal Orhantepe Mahallesi Dragos sahilinde cami yapmaya hazırlanıyor. Alınan bilgilere göre cami projesinde bürokratik işlerde sona gelindi.

Vakfın mütevelli üyeleri, vakfın Maltepe’de ki binasında yaptığı toplantıda son değerlendirmeleri yaptı. Birkaç ay içinde temel atma işlemlerinin yapılacağı belirtilirken, birde kız öğrenci yurdu yapılacağı açıklandı. Toplantıya müteveli heyetinin dışında İBB Başkanvekili Ahmet Selamet ve Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’de katıldı.

Vakıf Başkanı Süha Dengizek, “Vakıf olarak kültür, eğitim ve yardımlaşma faaliyetlerinin yanı sıra birde yapılmasını çok istediğimiz cami ve külliye hayalimizi nihayet gerçekleştirebiliyoruz. Bürokratik işlemleri geride bıraktık, Allah’ın izniyle artık temel atma hazırlıkları yapıyoruz. Nasip olursa camimizin yanında taziye evi, okuma salonu gibi toplumsal ihtiyaçlara cevap verecek alanlarda olacak.” dedi.

SEKMEN’DEN VAKFA BÜYÜK DESTEK

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’de yaptığı açıklamada vakfın faaliyetlerini çok başarılı bulduğunu belirterek, özellikle öğrenci bursu konusuna hassasiyet göstererek 5 öğrenciye burs sözü verdi. Sekmen yaptığı konuşmada Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde Erzurum’a yapılan hizmet ve yatırımları anlattı.

x