CHP’li Canpolat, Maltepe’de toplu iş sözleşmelerine katıldı

- Yorumlar

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin İçişleri Bakanlığınca görevden uzaklaştırılmasından sonra Belediye Başkanlarına moral desteği için Maltepe ilçe örgütü ve Maltepe Belediyesi’ni ziyaret etti.

Maltepe Belediyesi ile Kamu Emekçileri Sendikası’na (KESK) bağlı Tüm Bel-Sen İstanbul 3 Nolu Şubesi arasında, belediye çalışanı 409 memuru kapsayan Toplu iş Sözleşmesine de katılan Canpolat CHP’li belediyelerin nasıl emekten yana oldukları bu sözleşmedir dedi.

İmzalanan sözleşme kapsamında memurlara yüzde 20.8 zammın yanı sıra, 6 maaş ikramiye verilecek. Sözleşmede, kadınlara 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde, engelli çalışanlara ise 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde de ikramiye verilmesi de yer alıyor. Pek çok sosyal hakkı da beraberinde getiren sözleşme kapsamında 1 Mayıs Emek Bayramı’nda tüm memurlar, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde kadın memurlar, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde ise engelli çalışanlar izinli sayılacak.

Canpolat Maltepe ilçe örgütünde yaptığı konuşmalarda örgütü dimdik ayakta olduğunu, gelecek her türlü badireye hazırlıklı olduklarını anlattı. CHP İl Başkanının yaptığı moral desteği amaçlı ziyaretler 14 CHP’li Belediye Başkanının tamamını kapsıyor. Önümüzdeki hafta tüm belediyeler ziyaret edilmiş olacak.

x