İstanbul’da Fastfood zincirinden aldığı hamburgerden kurt çıktı

- Yorumlar

İstanbul Büyükçekmece’de hamile bir kadın ünlü bir fastfood zincirinden hamburger aldı, hamburgerin içinden kurt çıkınca şoku yaşayan kadın soluğu adliyede aldı. Mağdur kadın fastfood zinciri hakkında tazminat davası açtı.

Olay 29 Haziran 2017’de Büyükçekmece’deki ünlü bir fastfood zincirinde meydana geldi. Hamile kadın eşiyle beraber hamburger yemek için girdiği fastfood restoranında hamburgerin yarısına geldiğinde içinde kocaman bir kurt olduğunu gördü. Panik yaşayan ve bebeği için endişelenen kadın hemen Alo 174 Gıda hattını ve İl Sağlık Müdürlüğünü aradı.

Kurt çıkan hamburgeri ellerinden almak isteyen şube çalışanları ile çift arasında tartışma yaşandı. Restoran yetkilileri tutanak tutmayı da reddedince diğer müşteriler rahatsız olmasın diye restorandan gitmeleri istendi. Bunun üzerine tek taraflı tutanak tutan çift hamburger ile beraber restorandan ayrıldı.

Savcılıktan takipsizlik kararı

Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunan çift ‘Bozulmuş veya değiştirilmiş gıda veya ilaç ticareti’ suçundan soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında firmayı denetleyen Büyükçekmece İlçe Gıda ve Tarım Hayvancılık Müdürlüğü restoranda herhangi bir sorun bulamadı ve soruşturma takipsizlik verilerek kapatıldı.

Mahkemeye verdiler

Daha sonra çift avukatı ile beraber Bakırköy Tüketici Mahkemesi’ne de 30 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

Avukat mahkemeye sunduğu dilekçesinde “Müvekkil olayın ilk günlerinde yoğun istifra ve gıdaya karşı gelişen tiksintiden dolayı hamileliğin kritik eşinde olmasından kaynaklı çocuğunu düşürme tehlikesi yaşamıştır. Olay müvekkilimin hayatında büyük olumsuzluklar oluşturarak beslenme alışkanlıklarını değiştirmiştir. Yaşadığı bu olay üzerine günlerce mide bulantıları geçirmiş ve bunun sonucunda günlerce hiçbir şey yiyememiş ve yediklerini de iştira etmiştir. Altı aylık hamile olmasından kaynaklı olarak da alması gereken gıdayı alamamış ve bu durum ile ilgili psikolojik olarak tedavi görmektedir. Son olarak yapılan doktor tedavisinde müvekkilin protein ve vitamin alımının yetersiz olduğu görülmüş olup ilaç tedavisine başlanmıştır” ifadelerine yer verdi.

Ünlü fast food zinciri ise davanın reddini mahkemeye sundukları dilekçede talep etti. Mahkeme ise ilk duruşmada tarafların varsa tanıklarının temin edilmesi ve eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

x